INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:30 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sprawa majątku Tuska. Lider PO reaguje na doniesienia dziennikarzy i atakuje…PiS i Morawieckiego

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Dziennikarze Wirtualnej Polski zapytali byłego premiera, dziś szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska o jego majątek. Tusk kilka lat temu, przepisał wszystko na żonę – Małgorzatę. Lider PO długo milczał i nie odpowiadał na zadane przez dziennikarzy pytania. Wreszcie wydał oświadczenie, które pojawiło się w sieci.

Wiele mówi się o majątku Tuska, który przez ostatnie lata miał zarobić w Brukseli około 8-9 mln złotych. Dziennikarze Wirtualnej Polski, prześwietlili majątek Donalda Tuska, który po raz ostatni złożył w Polsce oświadczenie majątkowe w 2014 roku. Widać spore zmiany.

- reklama -

Dziennikarze WP.pl oparciu o zapisy w księgach wieczystych, ustalili, że na początku sierpnia 2021 roku Donald Tusk nie był właścicielem żadnych domów, mieszkań, lokali użytkowych, działek, gruntów rolnych. Z ustaleń wp.pl wynika, że 17 sierpnia 2017 roku jeden z gdańskich notariuszy dokonał podziału majątku między Donaldem Tuskiem, a jego żoną Małgorzatą.

Tusk nie odpowiedział na pytania dziennikarzy o powody przepisania majątku. Dopiero po publikacji materiału zdecydował się wydać oświadczenie, które zamieścił w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że jednym z powodów – zdaniem Tuska – decyzji o podziale majątku była…nagonka na niego i jego rodzinę.

- reklama -

Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS i rząd PiS-u. Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia. Jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny, a nie ukrycie czegokolwiek – mówi Tusk w nagraniu.

Dane dotyczące naszej własności, naszych nieruchomości, nie zmieniły się od 20 lat. były wielokrotnie publikowane w moich oświadczeniach majątkowych i we wszystkich możliwych mediach w Polsce. Nic tu się nie zmieniło. Wirtualna Polska podała po raz kolejny te informacje. Tam się wkradł tylko jeden drobny błąd – nasze mieszkanie ma 66 metrów kwadratowych a nie 86 – objaśnia Tusk.

Co ciekawe, przewodniczącego PO zabolało porównanie do Mateusza Morawieckiego!

- reklama -

To co mnie uderzyło, to niesprawiedliwe porównanie z premierem Morawieckim i jego decyzją. Przepisał majątek na żonę zanim wypełnił oświadczenie majątkowe po to, aby opinia publiczna nie dowiedziała się o sposobach zdobycia tego majątku i jego charakterze – powiedział Tusk.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x