INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:12 | sobota | 01.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izrael atakuje Polskę. Nie będzie ambasadora w Warszawie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego minister spraw zagranicznych Izraela, Yair Lapid podjął decyzję o wycofaniu chargé d’affaires z Polski. Nad Wisłę nie trafi także nowy ambasador Izraela. Oznacza to rażące obniżenie rangi kontaktów dyplomatycznych między obydwoma krajami.

– Polska zaaprobowała dziś – nie po raz pierwszy – niemoralne, antysemickie prawo. Dzi-siejszego wieczoru poleciłem charge d’affaires naszej ambasady w Warszawie, aby na-tychmiast wrócił do Izraela na konsultacje, na czas nieokreślony. Nowy ambasador Izraela w Polsce, który miał wyjechać do Warszawy, na razie pozostanie w Izraelu – napisano na Twitterowym profilu izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

- reklama -

Jednocześnie zarekomendowano Markowi Magierowskiemu, ambasadorowi Rzeczypospolitej w Tel-Avivie by… nie wracał do Izraela. Stwierdzono także, że o dalszych wspólnych akcjach Izrael będzie rozmawiał z Amerykanami. Lapid stwierdził także, że Polska stała się państwem niedemokratycznym, nieliberalnym, który nie szanuje największej tragedii w historii ludzkości.

Amerykanie tak samo jak Izrael krytykują podpisaną przez prezydenta nowelizację Kpa. Zakłada ona, że 30 lat po wydaniu decyzji administracyjnej niemożliwe będzie wszczęcie postępowania w celu jej zakwestionowania. Izrael przekonuje, że to uderzenie w roszczenia ofiar Holocaustu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? cz. II

Z Radkiem Sikorskim coś się dzieje. Jego własne pytanie o tabletki aż się narzuca. Zwłaszcza patrząc na jego najnowszy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx