INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:17 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izrael atakuje Polskę. Nie będzie ambasadora w Warszawie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Pierwsze polskie słuchowisko z litewskiej legendy

Czwartek, 17 maja 1928 r. To była niesłychana innowacja – pierwsze słuchowisko napisane specjalnie dla Polskiego Radia było nagrywane w plenerze. I to w czasach,...

Koniecznie przeczytaj

Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego minister spraw zagranicznych Izraela, Yair Lapid podjął decyzję o wycofaniu chargé d’affaires z Polski. Nad Wisłę nie trafi także nowy ambasador Izraela. Oznacza to rażące obniżenie rangi kontaktów dyplomatycznych między obydwoma krajami.

– Polska zaaprobowała dziś – nie po raz pierwszy – niemoralne, antysemickie prawo. Dzi-siejszego wieczoru poleciłem charge d’affaires naszej ambasady w Warszawie, aby na-tychmiast wrócił do Izraela na konsultacje, na czas nieokreślony. Nowy ambasador Izraela w Polsce, który miał wyjechać do Warszawy, na razie pozostanie w Izraelu – napisano na Twitterowym profilu izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

- reklama -

Jednocześnie zarekomendowano Markowi Magierowskiemu, ambasadorowi Rzeczypospolitej w Tel-Avivie by… nie wracał do Izraela. Stwierdzono także, że o dalszych wspólnych akcjach Izrael będzie rozmawiał z Amerykanami. Lapid stwierdził także, że Polska stała się państwem niedemokratycznym, nieliberalnym, który nie szanuje największej tragedii w historii ludzkości.

Amerykanie tak samo jak Izrael krytykują podpisaną przez prezydenta nowelizację Kpa. Zakłada ona, że 30 lat po wydaniu decyzji administracyjnej niemożliwe będzie wszczęcie postępowania w celu jej zakwestionowania. Izrael przekonuje, że to uderzenie w roszczenia ofiar Holocaustu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x