INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:55 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Warszawa odzyska Pałac Saski! Prezydent podpisał ustawę o jego odbudowie!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Nie koniec rzezi, nie koniec zbrodni

7 sierpnia 1944 r. Każdy dzień Powstania Warszawskiego to niemieckie zbrodnie. Najgorszy był… pierwszy tydzień, kiedy Niemcy wypełniając rozkaz Hitlera dopuścili się szczególnego bestialstwa względem...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Wraz z nim Warszawa odzyska Pałac Bruhla i ciąg kamienic przy ulicy Królewskiej.

– Odbudowujemy te budynki z funduszy budżetowych, podnosząc tym samym Warszawę z ruin i symbolicznie kończąc jej odbudowę – powiedział prezydent.

- reklama -

– Ta odbudowa powinna dawno nastąpić, ale Polska cały czas podnosiła się z ruin. Teraz te wspaniałe obiekty zostaną przywrócone Warszawiakom, Polsce, nam wszystkim – dodał Andrzej Duda w czasie uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent nie uciekł także od bieżącej polityki. Przypomniał, że Polska „była ofiarą” II wojny światowej.

– Dzisiaj odbudowujemy Pałac Saski i musimy go zwrócić Warszawie i Polsce. Ale nic nikomu innemu nie musimy dzisiaj zwracać. I nikomu innemu nic nie jesteśmy winni. To nam są winni ogromne pieniądze za straty, które ponieśliśmy w czasie II wojny światowej, cały nasz naród, a także nasze miasta i wioski. To jest to, co cały czas jest niezrealizowane – przypomniał Andrzej Duda.

- reklama -

– Bezczelnością jest twierdzenie, że my, Polacy i Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową. Nie my ją rozpętaliśmy, nie my uczyniliśmy szkody. Byliśmy jej ofiarą – podkreślił prezydent.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx