INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:54 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mocne słowa posła Solidarnej Polski. Szef izraelskiego MSZ powinien zostać uznany za persona non grata!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego minister spraw zagranicznych Izraela, Yair Lapid podjął decyzję o wycofaniu chargé d’affaires z Polski. Nad Wisłę nie trafi także nowy ambasador Izraela. Oznacza to rażące obniżenie rangi kontaktów dyplomatycznych między obydwoma krajami.

– Polska zaaprobowała dziś – nie po raz pierwszy – niemoralne, antysemickie prawo. Dzi-siejszego wieczoru poleciłem charge d’affaires naszej ambasady w Warszawie, aby na-tychmiast wrócił do Izraela na konsultacje, na czas nieokreślony. Nowy ambasador Izraela w Polsce, który miał wyjechać do Warszawy, na razie pozostanie w Izraelu – napisano na Twitterowym profilu izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

- reklama -

Na te słowa ostro zareagował Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

– Nie powinien mieć zaproszenia do Polski dopóki nie przeprosi za te swoje antypolskie wypowiedzi niezgodne z rzeczywistością historyczną. Obraża w ten sposób największą ofiarę drugiej wojny światowej. To w Polsce zginęło prawie 6 mln obywateli zabitych i zamordowanych i przez Niemców, i przez Sowietów – stwierdził Kowalski. Jego zdaniem Lapid powinien być traktowany w Polsce jako persona non grata.

– Jesteśmy państwem suwerennym i my podejmujemy suwerennie swoje decyzje. I żadnemu innemu państwu nic do tego, a na pewno do własności obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – dodał poseł Solidarnej Polski.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor Bralczyk na cenzurowanym  

Prof. Jerzy Bralczyk to wybitny znawca języka polskiego. Właśnie został ocenzurowany, a jego wykład usunięty z internetu. Okazało się,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx