INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:05 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nadchodzi nowy lockdown? Wiceminister zdrowia: Piąta fala puka do naszych granic!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał najnowsze statystyki. Jak przekonuje, piąta fala nadciąga. Czy czeka nas kolejny lockdown?

– Wydaje się, że się rozpędzamy i piąta fala puka do naszych granic. Jeżeli spojrzymy na dzisiejsze dane, to są oczywiście dane z weekendu, to jest 10 445 nowych przypadków, ale jeżeli porównamy to tydzień do tygodnia, to jest wzrost o ponad 34 proc. – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie Polsat News.

- reklama -

Kraska stwierdził, że odnotowano coraz więcej przypadków nowego wariantu – Omikron. Ta mutacja koronawirusa stanowi już 16,5 proc. wszystkich przypadków.

Z kolei eksperci z Niezależnego Zespołu Ekspertów Zdrowia Continue Curatio apelują do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o możliwość leczenia innych chorób niż COVID-19 i niezabieranie łóżek szpitalnych z oddziałów, gdzie leczy się niecovidowych pacjentów.

Jak podkreślają kolejna fala zachorowań spowodowanych wariantem Omikron wirusa SARS-CoV-2 może zdestabilizować nasz system ochrony zdrowia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x