INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:10 | poniedziałek | 21.04.2025

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PiS wprowadzi nowy podatek. Zarabiasz w sieci? Szykuj portfel!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 kwietnia

Zbrodnia katyńska – Ostaszków

4 kwietnia 1940 Strzał w potylicę i "pogrzeb" w dole śmierci. Tak sowieci mordowali polską elitę - żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza i policjantów. Przez całe...

Koniecznie przeczytaj

Twórcy internetowi zostaną obłożeni nowym podatkiem. Beneficjentem będzie Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Rząd Mateusza Morawieckiego postanowił nałożyć na nas kolejny podatek. Tym razem uderzy on w twórców internetowych.

- reklama -

Chodzi o wszystkie osoby, które publikują treści na platformach społecznościowych (np. YouTube, czy Instagram) i na nich zarabiają. Nowy podatek nie uderzy tylko w starych wyjadaczy, ale również początkujących autorów.

Nowy podatek wyniesie 1,5 proc. zarobków. Pieniądze z tego podatku mają trafić do państwowego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Najpóźniej do 1 lutego 2022 roku osoby, które publikują filmy m.in. na platformie YouTube muszą złożyć wniosek o wpis do wykazów dla dostawców VSP i VOD. O nowym obowiązku poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

- reklama -

„Podmioty dostarczające audiowizualne usługi medialne na żądanie oraz dostawcy platform udostępniania wideo prowadzący działalność w dniu 1 listopada 2021 r., są obowiązane do zgłoszenia usług do wykazu Przewodniczącego KRRiT do dnia 1 lutego 2022 r.” – napisała w komunikacie KRRiT.

Rada poinformowała, że twórcy wideo muszą dokonać zgłoszenia „nie później niż 14 dni przed dniem rozpoczęcia udostępniania publicznego audiowizualnej usługi medialnej na żądnie/dostarczania platformy”.

Zgodnie z art. 4 pkt. 6a Ustawy o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku „audiowizualną usługą medialną na żądanie jest usługa medialna świadczona w ramach prowadzonej w tym zakresie działalności gospodarczej, polegająca na publicznym udostępnianiu audycji audiowizualnych na podstawie katalogu ustalonego przez podmiot dostarczający usługę”.

- reklama -

Jeśli więc twórcy zamieszczający swoje wideo np. na platformie YouTube spełniają powyższe warunki, ich materiały mogą być uznane za audiowizualne usługi medialne na żądanie.

Źródła: radiozet.pl/lexlege.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Wesołych Świąt!

Szeptane w podziwie, wykrzyczane w radości, Przesłanie Wielkanocne brzmi przez wieki ożywiając w nas tę samą wiarę, co w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx