INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:14 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kim naprawdę jest matka Putina? „Kiedyś byłam dumna, że syn został prezydentem Rosji, od wojny wstyd mi” [VIDEO]

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Kim naprawdę jest matka Putina? „Kiedyś byłam dumna, że syn został prezydentem Rosji, od wojny wstyd mi”

Czy Władimir Putin i rosyjscy urzędnicy sfałszowali życiorys prezydenta? Tajemnicza Wiera Putina nie kryje żalu.

- reklama -

Według oficjalnej wersji Kremla rodzicami Władimira Putina są Rosjanie Maria Ivanowna  i Władimir Spiridonowicz Putin. Oboje zmarli na raka – matka w 1998 roku, a ojciec rok później.

Dziadek był kucharzem u Lenina i Stalina.

Istnieje jednak wersja, która wzbudza furię prezydenta Rosji i ciekawość dziennikarzy. Chodzi o Wierę Putinę oraz informacje, które tuszowano i pozbywano się tych, którzy chcieli je ujawnić.

- reklama -

Dzieciństwo Putina pozostaje wielką tajemnicą. Według wersji badanej przez dziennikarzy jest on nieślubnym dzieckiem Wiery Putiny i Płatona Priwałowa.

Pod koniec lat 90. do Wiery dotarł jeden z pracowników gruzińskiego wywiadu. Potem przekazał zdobyte informacje czeczeńskiemu urzędnikowi o imieniu Wacha Ibragimow.

Ten odnalazł kobietę i nagrał opowieść o utraconym dziecku. Było to tuż po rozpoczęciu II wojny czeczeńskiej, w czasie gdy Putin był premierem i po raz pierwszy kandydował na prezydenta Federacji Rosyjskiej.

- reklama -

Wiera Nikołajewna Putina urodziła się we wsi Tierieczino w Kraju Permskim, niedaleko Uralu. Zakochała się w rosyjskim mechaniku Płatonie Priwałowie i zaszła z nim w ciążę.

Z ich związku narodził się chłopiec, któremu nadano imię Władimir. Płaton miał jednak żonę, a gdy Wiera się o tym dowiedziała, zostawiła nieuczciwego kochanka.

Według wersji Wiery, 7 października 1950 roku, już w Tierieczino, urodził się Władimir Putin. Kobieta nazywa go zdrobniale Wowa.

W 1952 roku musiała udać się na praktyki do Taszkientu w Uzbekistanie, który oddalony jest o ponad 3 tys. km od jej domu. Nie mogąc zabrać ze sobą małego Putina, postanowiła zostawić go pod opieką swoich rodziców.

Podczas praktyk w Uzbekistanie, Wiera spotkała Gruzina Gieorgija Osiepaszwili. W 1952 para wzięła ślub i przeprowadziła się do wsi Metekhi w Gruzji.

Według “The Telegraph” w archiwach miasta Caspi, znajdującego się blisko Metekhi, odleziono dokumenty, które wskazują, że Władimir Putin był zarejestrowany w tamtejszej szkole w latach 1959-1960.  Były nauczyciel języka rosyjskiego Szura Gabinashvili w wiejskiej szkole, do której chodził Władimir, zapamiętał chłopca jako niezwykle bystre dziecko.

Według wersji wydarzeń Wiery, kiedy w jej małżeństwie z Gieorgijem pojawiło się kolejne dziecko, Gruzin zmienił nastawienie do chłopca. Po alkoholu często okładał pasem lub kijem małego Władimira.

Nierzadko też wypędzał chłopca z domu na chłód. W końcu Gieorgij kazał żonie pozbyć się chłopca.

Wiera wróciła z dzieckiem do rodziców, a po tygodniu zostawiła chłopca i wróciła do Gruzji. To miał być ostatni raz, gdy widziała syna.

Zapytana przez amerykańskich dziennikarzy, jak go rozpoznała, odpowiedziała krótko: “Czy myślisz, że nie rozpoznałabym mojego syna?”

Kiedy informacje o rzekomej biologicznej matce Władimira Putina wyszły na jaw, trwała kampania wyborcza. Przyszłemu prezydentowi nie było to na rękę.

Putin miał trafić do swoich „oficjalnych” rodziców dopiero w wieku 9 lat, gdy rodzice Wiery stwierdzili, że są na tyle schorowani, że nie dadzą rady dłużej opiekować się wnukiem. Oddali Władimira swoim bezdzietnym krewnym z Leningradu, Marii i Władimirowi.

Historię ma potwierdzać fakt, że oficjalna biografia, napisana przez ludzi Kremla, pomija pierwsze 9 lat życia Putina. Do tajemniczej matki Putina jako pierwszy miał dotrzeć Czeczen Wacha Ibragimow, wysoki urzędnik czeczeńskiego przedstawicielstwa w Tibilisi.

Wszyscy, którzy próbowali zgłębić sprawę ginęli w dziwnych okolicznościach, a ich telefony i notatki znikały.

W końcu dziennikarzom udało się dotrzeć do Wiery. W 2003 roku powstał holenderski dokument “Matka Putina”.

W 2006 roku dziennikarze “The Telegraph” odwiedzili Wierę w jej domu w Gruzji. Kiedy amerykańscy dziennikarze odwiedzili staruszkę, trwała wojna w Gruzji.

“Kiedyś byłam dumna, że mam syna, który został prezydentem Rosji. Od wojny wstyd mi” – powiedziała dziennikarzom.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

„Dupiarz” wywiedziony w pole

Wygląda na to, że Rafał „dupiarz” Trzaskowski w ogóle nie powinien się odzywać. Co się odezwie, to trafia kulą...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x