INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:11 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosyjski oligarcha udawał Żyda. Za pomoc miliarderowi zatrzymano rabina

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Roman Abramowicz otrzymał portugalskie obywatelstwo, dzięki wstawiennictwu żydowskiego rabina z Porto. Gdy sprawa wyszła na jaw duchowny wpadł w tarapaty.

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz otrzymał portugalskie obywatelstwo, dzięki wstawiennictwu żydowskiego rabina z Porto. Miliarder skorzystał z prawa pozwalającego potomkom Żydów sefardyjskich, prześladowanych i wypędzonych pod koniec XV wieku z kraju, uzyskać obywatelstwo portugalskie.

- reklama -

Ustawa o nadawaniu obywatelstwa wypędzony Żydom sefradyjskim weszła w życie 7 lat temu. Dzięki tej procedurze „Portugalczykami” stało się 56 tys. osób, a w sumie złożono ponad 137 tys. wniosków o obywatelstwo.

Sprawą zainteresowała się prokuratura. Portugalski wymiar sprawiedliwości przeprowadził kilka rewizji i aresztował rabina z Porto w ramach śledztwa w sprawie naturalizacji potomków Żydów, z czego skorzystał i Roman Abramowicz.

Powiązania miliardera z przodkami sefradyjskimi są bowiem dość wątpliwe. Śledztwo dotyczy płatnej protekcji, czynnej korupcji, fałszowania dokumentów i prania brudnych pieniędzy, a także uchylania się od płacenia podatków – precyzuje komunikat prokuratury.

- reklama -

Według lokalnych mediów naczelny rabin Porto Daniel Litvak został zatrzymany w czwartek w Porto, w momencie, gdy chciał wyjechać przez Niemcy do Izraela.

W sprawę zamieszany jest także prawnik gminy, a nawet bratanek byłej socjalistycznej minister Marii de Belém. Sprawa nie jest nowa, ale przyspieszyła na fali sankcji nakładanych na Rosjan.

Źródło: Times of Israel / Najwyższy Czas

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Burmistrzowa
14.03.2022 08:36

Abramowicz jest ŻYDEM!!!!

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx