INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:28 | poniedziałek | 22.07.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nakaz aresztowania Putina?

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 lipca

Bestialski mord tysięcy Polaków przez herojów Ukrainy

11 lipca 1943 Krwawa niedziela 11 lipca 1943 r. była kumulacją ludobójstwa popełnionego przez Ukraińców na Polakach. Tego dnia Ukraińcy z OUN-UPA i wspierająca...

Koniecznie przeczytaj

Jeśli Międzynarodowy Trybunał Karny znajdzie dowody na popełnione zbrodnie wojenne, to śledztwo po prostu musi „iść w górę łańcucha dowodzenia, aż dotrze do tych, którzy podejmowali decyzje”. Aż do Putina, którego trzeba ścigać jako zbrodniarza w każdym zakątku świata.

Zachodni politycy rozkładają więc ręce i biadolą, że Władimir ich oszukał, ogłaszają wyrazy potępienia, zapowiadają sankcje i nadal handlują z Rosją. Jest jednak cień nadziei – najpierw Senat USA wprost uznał Putina za zbrodniarza wojennego, a teraz o krok dalej poszła Carla Del Ponte, była prokurator generalna trybunałów ONZ ds. zbrodni wojennych w byłej Jugosławii i Rwandzie. W wywiadzie dla szwajcarskiej gazety „Le Temps” wezwała do wydania międzynarodowego nakazu aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. – Putin jest zbrodniarzem wojennym – powiedziała wprost.

- reklama -

Putin jest zbrodniarzem

Prawniczka wie, co mówi, bowiem to ona nadzorowała śledztwa ONZ w Rwandzie i byłej Jugosławii. Oglądała więc skutki zbrodni wojennych i może porównać tamte do popełnianych dziś na Ukrainie przez Rosjan. Stwierdziła, że ​​na Ukrainie popełniono „oczywiste zbrodnie wojenne”. Za szczególnie szokujące uznała informacje o masowych grobach. Pokreśliła, że przecież do tych grobów zostały wrzucone ciała ludzi, których bliscy nie widzą, co się z nimi stało. – To jest niedopuszczalne – powiedziała.

Jako inne zbrodnie wojenne, popełnione przez Rosję na Ukrainie, określiła ataki na ludność cywilną, niszczenie budynków cywilnych i wyburzanie całych wiosek. Co ważne – śledztwo na Ukrainie byłoby o tyle łatwiejsze niż w Jugosławii, że Ukraina zażądała jego przeprowadzenia. Dowody cały czas są gromadzone, a obecny prokurator generalny Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) Karim Khan odwiedził Ukrainę w zeszłym miesiącu.

- reklama -

Śledztwo „w obie strony”

I chociaż ostatnio „eksperci” mówili, że postawienie samego Putina przed Trybunałem Karnym i osądzenie go jako zbrodniarza, będzie bardzo trudne, Ponte, jest innego zdania. Mówi wprost, że jeśli MTK znajdzie dowody na popełnione zbrodnie wojenne, to śledztwo po prostu musi „iść w górę łańcucha dowodzenia, aż dotrze do tych, którzy podejmowali decyzje”. W ten sposób Putin będzie musiał zostać uznany za zbrodniarza, ścigany międzynarodowym listem gończym i osądzony. To nic, że dziś wydaje się to całkowicie niemożliwe, chociażby dlatego, że Putin nie ma zamiaru opuszczać Rosji.

– Nie można odpuścić. (…) Kiedy rozpoczęło się śledztwo w sprawie Slobodana Miloszevicia, nadal był prezydentem Serbii. Kto by wtedy pomyślał, że pewnego dnia zostanie osądzony? Nikt – zauważyła Carla Del Ponte i wezwała do wydania międzynarodowego nakazu aresztowania Władimira Putina już teraz.

- reklama -

Zauważyła jednak, że nie można rozpoznawać sprawy jednostronnie i koniecznie sprawdzić należy także doniesienia o rzekomym torturowaniu niektórych rosyjskich jeńców wojennych przez siły ukraińskie oraz przeprowadzić śledztwo w tym kierunku. Nie może być zgody na żadne zbrodnie wojenne.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Przytomny
04.04.2022 08:35

Jakby Putin czytał wiadomości na tej śmiesznej stronce, to by się nieźle uśmiał 🤣

alice
06.04.2022 02:25

🔥👄 Dziewczyny na seks w Twoim mieście – only4you.site

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Jak wygląda świat bez gotówki? Właśnie tak!

Dziewiętnasty lipca 2024 pokazał, jak będzie wyglądać świat bez gotówki, oparty wyłącznie na elektronicznym pieniądzu, obsłudze klienta, nawigacji -...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx