INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:48 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jedziesz na urlop? Nie zapomnij – maseczki wracają!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Sezon urlopowy mamy w tym roku krótszy niż w ciągu ostatnich dwóch lat. Koronawirus wrócił wcześniej ze swojego wypoczynku. I dopadł kraje wyszczepione.

Dobrze było ale się skończyło. W związku z nową falą koronawirusa (czytaj: zalegającymi po magazynach milionami dawek szczepionki, którym kończy się data ważności), planowany jest szybszy niż do tej pory powrót do obostrzeń.

- reklama -

Cypr

Ponieważ szczepionki nie działają i nie chronią, władze najbardziej wyszczepionego kraju w Europie, czyli Cypru, które jako pierwsze zgodę na wjazd na swoje terytorium uzależniły od szczepień, w samym środku sezonu, wróciły do obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Nakaz wszedł w życie 8 lipca, więc jeśli ktoś wybiera się na Cypr, niech nie zapomni o „namordniku”, jak Polacy złośliwie nazwali maseczki.  Ponieważ wzrost liczby przypadków nowej odmiany koronawirusa odnotowują także Grecja, Hiszpania, Francja i Niemcy, można spodziewać się, że i tam wrócą, na razie maseczki, ale może i inne obostrzenia.

W namordniku na plaży

- reklama -

Nowe przypadki występują głównie w popularnych regionach turystycznych – podało greckie ministerstwo zdrowia. Straszenie idzie w Grecji pełną parą, bowiem ministerstwo poinformowało, że w miniony weekend w ciągu 24 godzin zgłoszono około 11700 nowych infekcji, co stanowi prawie trzykrotny wzrost w porównaniu z poprzednim tygodniem. Podtekst jest oczywisty – winni są turyści, którzy przywlekli nowego koronawirusa na rajskie plaże. W Grecji już w maju zniesiono większość środków dotyczących koronawirusa, co z pewnością (podobnie jak we Włoszech) przełożyło się na liczbę turystów odwiedzających ten kraj. Maski, zgodnie z osobliwą „logiką covidową” zostały m.in. w szpitalach, w transporcie publicznym i na statkach wycieczkowych. Teraz „eksperci” rozważają rozszerzenie tej zasady o inne miejsca.

Być może więc, żeby móc opalać się na greckich plażach i taplać w ciepłych wodach Morza Egejskiego trzeba będzie przywdziać maski, bynajmniej nie dla nurków.

Swoją drogą, ciekawych czasów dożyliśmy – na plażę będzie można wejść bez majtek, ale z zasłoniętą twarzą. Cóż, pewne kręgi będą zachwycone…

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
12.07.2022 18:09

Co ci barbarzyńcy wyprawiają z ludzmi !

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx