INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:14 | piątek | 24.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Patyki w nosie, czyli Amerykanie przechodzą na samotestowanie

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Obywatele USA mogą już samodzielnie wpychać sobie patyki testów na sars-cov-2 do nosów, wysyłać je do komercyjnego laboratorium i czekać w domu na wyniki. Taki nowy rodzaj diagnostyki.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła pierwszy test diagnostyczny dostępny bez recepty, który może identyfikować, grypę, wirusy RSV oraz inne dające objawy oddechowe „podobne do Covid-19”.  Z komunikatu PAP wynika, że domowy test będzie też identyfikował obecność Sars-Cov-2, czyli koronawirusa. Test, o nazwie RT-PCR DTC pacjenci będą mogli wykonać samodzielnie, pobierając wymaz z nosa i wysyłając go do firmy produkującej test w celu zbadania. Wyniki otrzymają za pośrednictwem portalu internetowego, a pracownik ochrony zdrowia sprawdia, czy są one pozytywne, negatywne lub nieważne. Zestaw do domowego poboru próbek już można kupić online lub stacjonarnie. Jest przeznaczony dla osób powyżej drugiego roku życia.
Taki test wieloanalitowy pozwala konsumentom łatwiej określać, czy są zakażeni SARS-CoV-2, grypą czy RSV – mówią przestawiciele FDA. Otrzymane wyniki mogą pomóc w ustaleniu, czy należy się izolować, czy też podjąć inne kroki w zakresie opieki zdrowotnej.
Gwałtowny postęp w dostępie konsumentów do tego typu rozwiązań oraz możliwość samodzielnego pobrania próbek w warunkach domowych przybliżają nas do rozwoju skutecznej diagnostyki domowej – podsumowuje dr Jeff Shuren, dyrektor Centrum Urządzeń Medycznych i Ochrony Radiologicznej FDA.

- reklama -

Wielki Brat patrzy

„Fantastyczny” pomysł. To nawet lepsze niż proponowana parę miesięcy temu aplikacja na smartfona, która po rodzaju kaszlu (pomysł zakładał kaszlanie do telefonu) miała rozpoznać rodzaj infekcji. W dodatku pomysł wdrażany z iście amerykańską logiką.

Siedzi sobie taki Amerykanin w domu i coś niewyraźnie się czuje. Nie ma wykształcenia medycznego ale wpycha sobie patyk do nosa (co prawda w przedszkolu słyszał, żeby tego nie robić, ale to było dawno) i niesie go na pocztę, po czym wysyła do laboratorium na drugim końcu tego wielkiego kraju. Wraca i czeka na wynik, czyli na to, że poczta dostarczy jego próbki, a laboratorium je zbada. Na pewno nie ulegną zanieczyszczeniu i nie zostaną pomylone z innymi, też nadesłanymi pocztą. Wynik przychodzi na maila. I taki statyczny Amerykanin wie, co mu jest i czy może wyjść z domu, czy będzie to już przestępstwo. A co z jego wyprawą na pocztę? A jeśli wtedy kogoś zaraził?

- reklama -

W dodatku może być i tak, że taki patyk będzie musiał wepchnąć do nosa swemu trzyletniemu dziecku, bo w przedszkolu zapanuje tajemnicza epidemia i laboratorium będzie musiało rozpoznać, jaka. A taki wszechstronny test znakomicie w tym pomoże.

Można się śmiać, ale przecież przy okazji takiego testowania, Amerykanin wyśle do komercyjnego podmiotu swój tzw. „materiał biologiczny”. Wyizolowanie z niego DNA to łatwizna. W dodatku sam poddaje się pod kontrolę urzędnika, który weryfikuje całość. Wielki Brat byłby zachwycony.

Teraz wystarczy tylko przepchnąć przez Sąd Najwyższy orzeczenie, że takie działanie nie narusza Konstytucji z jej Poprawkami i już można np. nakazać samodzielne testowanie raz w miesiącu czy raz w tygodniu. Wielki Brat dostanie wszystko na tacy. A wszystko jako „skuteczna diagnostyka domowa”. Tylko, czy na pewno? No i czy Unia czasem nie zechce skorzystać z amerykańskiego patentu?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
12.07.2022 18:04

. . . niedługo wymyślą test na zidiocenie społeczeństwa !!!

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Izrael znowu napluł na swoje ofiary

Izrael „ukarał” żołnierzy, według niego (bo prawdy przecież nie znamy) „zamieszanych” w atak na konwój humanitarny, w którym zginęło...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx