INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:16 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izraelski portal Walla! News twierdzi, że w Polsce koronawirus… spowodował wybuch antysemityzmu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

– Wybuch koronawirusa spowodował, że antysemityzm znalazł się w sercu dyskursu tego kraju. Żydzi zostali oskarżeni o dystrybucję koronawirusa dla zysku pieniężnego. Niepokój stanowi żyzny grunt dla teorii spiskowych, takich jak Protokoły Mędrców Syjonu – możemy przeczytać o sytuacji w Polsce na stronach Walla! News.

Portal powołuje się na raport warszawskiego stowarzyszenia „Nigdy więcej”, walczącego we własnym przekonaniu z antysemityzmem, rasizmem i ksenofobią w naszym kraju.

- reklama -

Publikacja wywołała reakcję polskiej ambasady.

– W tytule: «Rasistowski demon Polski». W tekście: 5 anonimowych tweetów, 1 wypowiedź polityka. Ekspert: jeden. Dane statystyczne: zero. Tak, potępiam każdą antysemicką wypowiedź, także absurdalne teorie, które pojawiły się w czasie pandemii. Jednak ten tekst to czysta manipulacja – napisał na Twitterze ambasador RP w Izraelu, Marek Magierowski.

Źródło: DoRZeczy

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Izrael – więzienie za film o Chrystusie

Część izraelskich polityków na serio zamierza zabrać się za „opiłowanie” chrześcijan. Do Knesetu wpłynął projekt ustawy zakazującej każdej publikacji...

Przeczytaj jeszcze to!