INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:23 | czwartek | 01.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Teheran grozi USA

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Teheran zapowiada kontynuowanie strategii zemsty za śmierć generała Kasema Sulejmaniego. To odpowiedź irańskich fanatyków religijnych na próby negocjacji z USA.

– Nasza strategia polega na kontynuacji zemsty za śmierć męczennika islamskiej rewolucji generała KasemaSulejmaniego – powiedział agencji TASS nowy przewodniczący irańskiego parlamentu.

Jak przypominają media Mohammad BagherGhalibaf, który niedawno zajął fotel spikera Medżlisu to były, ultrakonserwatywny burmistrz Teheranu. Wywodzi się z szeregów Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, a więc tej samej formacji zbrojnej, której generałem był zabity przez Amerykanów Sulejmani. Sam Ghalibaf dowodził siłami powietrznymi KSIR.

- reklama -

– Nasza opinia parlamentarna, to krew za krew – cytuje przewodniczącego irańska agencja Tasnim. Spiker podkreślił: – Dzieło zemsty na USA rozpoczęte po zdradzieckim morderstwie w Bagdadzie zostanie doprowadzone do końca. Wygnamy armię amerykańską z naszego regionu.

Jak wskazują media, oficjalna wypowiedź Mohammada Baghe rGhalibafa może być reakcją na próbę rozpoczęcia poufnych negocjacji, którą Teheran miał przeprowadzić w niedzielę z przedstawicielami administracji amerykańskiej.
Były wojskowy wyraża zdanie ultrakonserwatywnych kręgów politycznych Iranu negatywnie nastawionych do jakikolwiek ustępstw wobec Białego Domu. Jeszcze w ubiegłym tygodniu Ghalibafa torpedował swoimi komentarzami rozpoczęcie dwustronnych rozmów.

Wypowiadając się w imieniu Madżlisu, oświadczył: – Parlament 11 kadencji uważa dialog ze stroną amerykańską za szkodliwy i bezużyteczny. Musimy i dokończymy zemstę – zakończył wypowiedź dla agencji TASS.

- reklama -

Dla przypomnienia, na początku stycznia br. amerykańskie siły operacji specjalnych zabiły w Bagdadzie KasemaSulejmaniego. Generał dowodził jednostką Korpusu Strażników Islamskiej Rewolucji o kryptonimie Al-Kuds (Jerozolima). Sulejmani był uważany za architekta eksportu irańskiej rewolucji, który rozpalił Bliski Wschód i Zatokę Perską konfliktami zbrojnymi pomiędzy wyznawcami dwóch odłamów islamu: szyitami i sunnitami. Był odpowiedzialny za wiele aktów terroryzmu w regionie i na całym świecie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx