INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:00 | sobota | 27.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Miliard głodnych z powodu epidemii koronawirusa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Organizacje pomocowe alarmują. Zaburzenia gospodarcze, jakie mają miejsce w wyniku pandemii, zwiększą liczbę głodujących na świecie do miliarda osób.

– W następstwie pandemii koronawirusa liczba głodujących na świecie może wzrosnąć do miliarda osób – informuje Deutsche Welle. Jak przypomina redakcja, jeszcze w kwietniu tego roku ONZ szacowała, że epidemia zwiększy głodującą populację Ziemi „jedynie” do 820 mln ludzi.

Obecne prognozy wynikają z cięższego, niż oczekiwano przebiegu pandemii. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że latem i wczesną jesienią epicentrum infekcji Covid-19 przeniesie się do ubogich regiony planety. Chodzi szczególnie o państwa afrykańskie i Amerykę Południową.

- reklama -

Tego samego zdania jest niemiecka organizacja Welthungerhilfe. Na konferencji prasowej w Berlinie „Pomoc dla głodujących świata” zwróciła uwagę na rolę zaburzeń ekonomicznych, które towarzyszą pandemii.
Izolacja i przerwanie łańcuchów kooperacji handlowej prowadzą do krachu słabych gospodarek, pozbawiając miliony ludzi pracy, a więc środków utrzymania.

Pandemia ma takie same następstwa dla pomocy międzynarodowej, znacząco ograniczając jej skalę i zakres. Według informacji agendy ONZ World Food Programme izolacja sanitarna przerwała łańcuchy transportowe, którymi niezbędna żywność trafiała do potrzebujących.

Ponadto, zdaniem WFP, koronawirus pogłębił dotychczasowe przyczyny globalnego kryzysu produkcji i dystrybucji żywności. Świat zajęty walką z covid19 nie udziela należytej uwagi problemom, takim jak zmiany klimatyczne, lokalne konflikty zbrojne, wreszcie niewydolność systemów zdrowotnych. Lista problemów, które trapią ubogie regiony Ziemi, jest długa.

- reklama -

Dlatego w najbliższych miesiącach należy spodziewać się dramatycznego wzrostu liczby głodujących, a więc wymagających międzynarodowego wsparcia żywnościowego. Takie będą konsekwencje przejścia fali pandemicznej przez kraje rozwijające się.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Toż to szok!

A tak się starała... Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Donald Tusk podjął już decyzję - Janina...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx