INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:32 | czwartek | 29.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Łukasz Szumowski: Epidemia to jest dzikie zwierzę

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla portalu Money.pl przedstawił zasadę ewentualnego wprowadzenia nowych restrykcji związanych ze spotęgowaniem liczby zakażeń na koronawirusa.

Przypomnijmy, że tylko w ciągu dwóch minionych dni zachorowało ponad 600 osób codziennie. Minister nie wyklucza, że tak duża liczba zachorowań będzie miała miejsce jeszcze przez kilka dni. Nie powinniśmy się jednak spodziewać lockdownu, jaki znamy z wiosny tego roku, lecz raczej wprowadzenie obostrzeń na obszarze konkretnych powiatów.

- reklama -

– Mamy tu na szczęście do czynienia ewidentnie z ogniskowym charakterem tych wzrostów. To są trzy kopalnie i rodziny górników. To są też trzy duże zakłady pracy w Małopolsce. Mamy de facto ogromną część zachorowań tylko w tych miejscach – uspokaja Szumowski.

Szumowski zapowiedział także bardziej rygorystyczną dyscyplinę, jeśli chodzi o wymóg noszenia maseczek w Polsce.

– Na przykład, że ktoś ma przeciwwskazania medyczne do zakrywania twarzy. Podam przykład z urlopu. Kobieta w sklepie tłumaczyła się innym klientom, że nie nosi maseczki, bo ma klaustrofobię. To pokazuje pewien stopień absurdu – stwierdził polityk.

- reklama -

– Zawsze trzeba pamiętać i mieć z tyłu głowy, że epidemia to jest dzikie zwierzę. W każdej chwili może wyrwać się z kontroli, którą wydawało się nam, że mamy – nieco malowniczo określił Szumowski sytuację związaną z epidemią w Polsce.

Źródło: Money.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“Meliniarz” – to będzie nowy pseudonim Trzaskowskiego?

Warszawa ma więc szanse zostać miastem bez samochodów (zakaz wjazdu "emisyjnych" pojazdów), z wąskimi, zakorkowanymi arteriami i bez możliwości...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx