INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:05 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Narkotykowy skandal w brytyjskiej gwardii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

W brytyjskiej gwardii królewskiej wybuchł skandal. Żołnierz najstarszego pułku chroniącego królową pełnił służbę po zażyciu kokainy.

– Żołnierz najstarszego pułku królewskiej gwardii pełnił służbę po zażyciu kokainy – ujawnia skandal gazeta „Daily Mail”.

Według brytyjskiego dziennika, policja zatrzymała żołnierza gwardii królowej Elżbiety II. Pełnił służbę w szkockim pułku nazywanym Coldstream Guards. Do zadań jednostki należy ochrona monarszych rezydencji.

- reklama -

Zatrzymany żołnierz nie tylko regularnie zażywał kokainę podczas służby z bronią w ręku, ale także najprawdopodobniej parał się handlem narkotykami. Jak ustaliła gazeta, policja poinformowana o podejrzeniu wykryła początkowo ślady narkotyków w łazienkach pałacu St. James’s, z których korzystają żołnierze ochrony.

Następnie zawęziła krąg sprawców do podejrzanego. W trakcie aresztowania funkcjonariusze wydziału antynarkotykowego przeszukali również jego pokój w koszarach pułku. Odnaleźli pięć pakietów kokainy, co skłoniło policjantów do sprawdzenia prywatnego samochodu żołnierza. W pojeździe znajdowały się cztery paczki ketaminy.

Wobec twardych dowodów winy, dowództwo brytyjskiej armii przyznało oficjalnie, że narkotykowy incydent w gwardii królewskiej miał miejsce. Odmówiło jednak dalszych komentarzy.

- reklama -

Jak przypomina „Daily Mail”, regiment został powołany w 1650 r. przez Oliviera Cromwella z mieszkańców szkockiego miasta Coldstream. Obecnie jest najstarszym pułkiem brytyjskiej piechoty pełniącym nieprzerwaną służbę od czasu powstania. Do obowiązków szkockich gwardzistów należy służba w rezydencjach królewskich: Buckingham i Windsor.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx