INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:16 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izrael normalizuje stosunki z państwami arabskimi

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Jerozolima prowadzi poufne negocjacje o wzajemnym uznaniu z arabskimi stolicami.

– Władze Izraela prowadzą poufne negocjacje z państwami arabskimi na temat wzajemnego uznania dyplomatycznego – ujawnił Benjamin Netanjahu.

– Prowadzimy wiele rozmów z przywódcami państw arabskich i muzułmańskich na temat normalizacji stosunków, o których na tym etapie nie informujemy opinii publicznej – dodał premier Izraela.

- reklama -

29 sierpnia Zjednoczone Emiraty Arabskie opublikowały oficjalną decyzję o zakończeniu trwającego 48 lat bojkotu ekonomicznego Izraela. Rezygnacja z sankcji umożliwia nawiązanie prywatnym firmom obu państw kontaktów biznesowych i dokonywanie wzajemnych inwestycji.

W nawiązaniu izraelsko-emirackich kontaktów pośredniczyła dyplomacja amerykańska. Specjalny przedstawiciel Białego Domu do spraw Bliskiego Wschodu Jared Kushner wezwał świat arabski do poprawy stosunków z Jerozolimą.

Na początku września zięć Donalda Trumpa rozpocznie serię wizyt w stolicach regionu mającą na celu złagodzenie napięć pomiędzy Izraelem i sąsiednimi państwami. Odwiedzi m.in. Bahrajn i Arabię Saudyjską.
Jak przypominają agencje, Zjednoczone Emiraty Arabskie są trzecim państwem islamskim po Egipcie i Jordanii, które nawiązało kontakty dyplomatyczne z Izraelem.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x