INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:04 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Pentagon zaniepokojony tempem chińskich zbrojeń

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Pentagon jest zaniepokojony wzrostem chińskiego arsenału w kluczowych dziedzinach zbrojeń.

Pentagon jest zaniepokojony tempem chińskich zbrojeń w trzech strategicznych dziedzinach. Taką informację zawiera raport departamentu obrony USA corocznie przekazywany Kongresowi.

Zgodnie z treścią dokumentu opublikowaną w amerykańskich mediach, Chiny mają nad USA przewagę w rakietach balistycznych i manewrujących o zasięgu od 500 do 5,5 tys. km. Pekin posiada 1250 pocisków, podczas gdy Stany Zjednoczone dysponują jedynie rakietami o zasięgu od 70 do 300 km.

- reklama -

Przewaga Chin wynika ze zobowiązań amerykańsko-rosyjskiego układu o zakazie rakiet średniego zasięgu. Obecnie Waszyngton wypowiedział układ, kierując się rosnącą przewagą Pekinu.

Ponadto departament obrony jest zaniepokojony rosnącą siłą obrony przeciwlotniczej i antyrakietowej chińskiej armii. Pekin dokonał ogromnych zakupów rosyjskich systemów S-300 i S-400.

Największe obawy budzi jednak rozbudowa marynarki wojennej potencjalnego przeciwnika. Już w obecnej chwili Chiny posiadają 350 okrętów nawodnych i podwodnych, podczas gdy USA jedynie 293 jednostki bojowe.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x