INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:03 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy sparaliżowane strajkiem pracowników komunikacji miejskiej

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

29 września w wielu niemieckich miastach przestało jeździć metro oraz naziemny transport publiczny. Zastrajkowali pracownicy komunikacji miejskiej.

– Berlin, Monachium, Hamburg i inne miasta Niemiec przeżywają komunikacyjny Armagedon -informuje Deutsche Welle. W południe zastrajkowały przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej. Protest, który wyłączył z użytkowania metro, autobusy i tramwaje potrwa do późnych godzin popołudniowych.

- reklama -

W strajku uczestniczy 90 tys. członków związku zawodowego transportu publicznego. Protestujący domagają się nie tylko podwyżek płac, ale także poprawy warunków pracy, m.in. poprzez wydłużenie urlopów wypoczynkowych do 30 dni w roku.

Deutsche Welle przypomina również, że od 22 września trwa protest pracowników administracji państwowej. Strajk urzędników zatrudnionych w instytucjach federalnych i lokalnych ma charakter ostrzegawczy. Negocjujący w ich imieniu związek zawodowy domaga się podwyżki płac o minimum 4,5 proc. czyli średnio o 150 euro miesięcznie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak dwóch gejów dziecka zachciało i im się odwidziało

Dwóch tatusiów chciało mieć dziecko. Zamówili je sobie przez in vitro. Ale doszło do „pomyłki”. Na świat przyszła dziewczynka,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx