INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:38 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Immunolodzy wątpią w wysoką skuteczność pierwszych szczepionek przeciwko COVID-19 w hamowaniu pandemii

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Pierwsze dostępne na rynku szczepionki przeciwko COVID-19 nie będą miały wysokiej skuteczności w hamowaniu rozprzestrzeniania się choroby. Mogą jednak chronić grupy wysokiego ryzyka i zmniejszać zagrożenie dla życia zakażonych – przewidują hiszpańscy immunolodzy.

Pod koniec września spotkali się oni na kongresie w Oveido. W komunikacie opublikowanym na stronie organizatora wydarzenia, Hiszpańskiego Towarzystwa Immunologii, Alergologii oraz Astmy Dziecięcej (SEICAP), wskazano na fakt, że pierwsze szczepionki będą musiały z czasem być ulepszane, gdyż ich skuteczność w hamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa będzie na początku niska.

- reklama -

Uczestnicy kongresu wskazali, że pierwsze szczepionki powinny jednak chronić przed ciężkim przebiegiem zachorowania na COVID-19 oraz obniżać prawdopodobieństwo zgonu po zakażeniu SARS-CoV-2.

“Wszystko wskazuje na to, że będą to środki chroniące przed ciężkim przebiegiem COVID-19, takim, który wymaga hospitalizacji pacjentów” – powiedział podczas kongresu Otavio Leite Cintra z firmy GSK.

Inny członek SEICAP Juan Carlos Cerda wskazał, że wśród pierwszych grup ryzyka, które powinny zostać poddane szczepieniom są dzieci z astmą. Zaznaczył, że powinny one także jak najszybciej zaszczepić się przed nadejściem w tym roku grypy.

- reklama -

W trakcie kongresu SEICAP poinformowano, że do końca września na całym świecie rozwijanych było 213 projektów badawczych nad szczepionką przeciwko COVID-19.

We wrześniu minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa ogłosił, że pierwsza szczepionka przeciwko COVID-19 powinna pojawić się w tym kraju do grudnia 2020 r. Dodał, że produkt, który będzie masowo rozpowszechniany przez służby medyczne kraju, zostanie wybrany z siedmiu innych szczepionek, nad którymi trwają intensywne prace w Hiszpanii.

Z kolei we wtorek rząd Pedra Sancheza potwierdził, że łącznie na masowe szczepienia przeciwko COVID-19 skierowane zostanie dla wspólnot autonomicznych tego kraju około 2,4 mld euro.

- reklama -

Z Huelvy Marcin Zatyka (PAP)

zat/ agt/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x