INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:18 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Monopol informacyjny Facebooka, Google, Amazon i Apple zagrożeniem dla demokracji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Zdaniem Kongresu USA konieczny jest podział gigantów IT.

„Władze amerykańskie są przekonane, że Facebook, Google, Amazon i Apple wykorzystują swój monopol informacyjny do własnych celów politycznych. Zagrożenie demokracji w USA wynika z chęci pozbawienia władzy legalnie wybranych reprezentantów narodu”.

- reklama -

Tak brzmi fragment raportu przygotowanego przez demokratyczną większość Kongresu, który cytuje telewizja CNBC.

„Cyfrowi giganci zbudowali kartel informacyjny podobny do naftowego i kolejowego, które opanowały amerykańską gospodarkę na początku XX w.” – informuje raport. W związku z tym Demokraci wzywają do uchwalenia ustawy, która zabroniłaby właścicielom platform informacyjnych jednoczesnego rozmieszczania na nich własnych produktów.

Według nowego prawa niemożliwa byłaby transakcja zakupu Instagrama przez Facebook, do której doszło w 2012 r. Kongresmeni są przekonani, że jej celem była likwidacja konkurencji, a więc pluralizmu mediów.
Zarzuty wobec Amazon dotyczą zmonopolizowania e-handlu, natomiast firma Apple jest oskarżona o zmonopolizowanie rynku mobilnych aplikacji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Putin reaguje

Putin polecił ministerstwu obrony „wyeliminować możliwości bombardowania” terenów pogranicza. Rosyjskie siły zbrojne mają traktować to zadanie jako priorytetowe. W odpowiedzi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx