INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:24 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Argentyna: prezydent zaszczepiony rosyjskim preparatem Sputnik V

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi rosyjską szczepionką Sputnik V – poinformowała w czwartek kancelaria szefa państwa.

Szczepionkę podano 61-letniemu Fernandezowi dzień po zatwierdzeniu przez Krajowy Urząd ds. Żywności i Technologii Medycznych (ANMAT) rosyjskiego preparatu, który ma być stosowany w Argentynie do szczepienia osób powyżej 60. roku życia.

- reklama -

Do tej pory zmarło w tym kraju na Covid-19 ponad 45,8 tys. osób.

Druga partia (300 tys. dawek) rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi dotarła w sobotę do Argentyny, co pozwoli na zaszczepienie drugą dawką zgodnie z harmonogramem przede wszystkim pracowników służby zdrowia pracujących na pierwszej linii frontu z chorymi na Covid-19. Oczekuje się, że dalsze dawki dotrą do Argentyny pod koniec stycznia i w lutym.

ANMAT pod koniec grudnia 2020 roku zatwierdził do użytku awaryjnego szczepionkę przeciwko Covid-19 opracowaną przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Argentyna stała się jednym z pierwszych krajów na świecie, który wydał zezwolenie na ten preparat. (PAP)

- reklama -

jo/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x