INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:07 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Węgry: flashmob przeciw obostrzeniom pandemicznym

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Flashmob z udziałem kilkuset osób odbył się w niedzielę na Placu Bohaterów w Budapeszcie przeciwko obostrzeniom wprowadzonym na Węgrzech w związku z pandemią koronawirusa.

Wydarzenie zostało zwołane na Facebooku pod hasłem „Demonstracja na rzecz życia i wolności”, a organizatorzy oznajmili, że ma ono zwrócić uwagę na fakt, że rząd nie zezwala na otwarcie lokali gastronomicznych i „nie podejmuje kroków, by pomóc naszym rodakom, którzy znaleźli się na skraju bankructwa”.

- reklama -

Większość demonstrantów nosiła maseczki ochronne, ale policja poinformowała na swojej stronie internetowej, że podjęto czynności wobec sześciorga uczestników akcji w związku z tym, nie ich nie mieli. Dwie osoby ukarano na miejscu grzywną, a na pozostałe złożono doniesienia o popełnieniu wykroczenia.

W czwartek szef kancelarii premiera Gergely Gulyas oświadczył, że rząd Węgier podjął decyzję o przedłużeniu obowiązujących w kraju obostrzeń epidemicznych do 1 marca.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami restauracje mogą przygotowywać posiłki tylko na wynos i obowiązuje zakaz zgromadzeń. Hotele nie mogą przyjmować turystów, a tylko gości przybywających w celach biznesowych lub oświatowych. Nie mogą się odbywać żadne imprezy kulturalne, a wydarzenia sportowe można organizować tylko bez kibiców. W wydarzeniach rodzinnych może uczestniczyć najwyżej 10 osób, z wyjątkiem pogrzebów, w których może brać udział najwyżej 50 osób. Od godz. 20 do 5 obowiązuje godzina policyjna.

- reklama -

Gulyas oświadczył w piątek, że na złagodzenie przepisów będzie szansa w dwóch przypadkach: jeśli rozprzestrzenianie się epidemii jeszcze spowolni i będzie mniej aktywnych infekcji lub jeśli Węgry będą dysponować odpowiednią ilością szczepionki. Premier Viktor Orban powiedział, że poziom zaszczepienia pozwalający myśleć o znoszeniu restrykcji epidemicznych to milion-półtora osób.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Działacze LGBT zebrali ponad 5 tys. złotych dla krowy, która czuje się bykiem. Ekspert: Rolnik dobrze zarobił na debilach

Lewicowi działacze zbierają pieniądze, aby wykupić krowę, która czuje się bykiem. Prezes zarządu Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x