INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:57 | niedziela | 05.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Belgia: restrykcje przeciwepidemiczne utrzymane do 1 kwietnia

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Władze Belgii zdecydowały w piątek o przedłużeniu do 1 kwietnia większości obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, ale jeszcze w lutym zostaną otwarte zakłady fryzjerskie, kempingi i ogrody zoologiczne.

Kolejne posiedzenie rządowego komitetu konsultacyjnego ds. walki z koronawirusem planowane jest na 26 lutego, kiedy to nastąpi przegląd obostrzeń dotyczących gastronomii, sportu i kultury. W Belgii nadal zamknięte są bary, kawiarnie, restauracje i siłownie.

Zakłady fryzjerskie zostaną otwarte 13 lutego. Klienci i fryzjerzy muszą nosić maski, a po każdym strzyżeniu powinna być 10-minutowa przerwa na dezynfekcję i wentylację pomieszczenia. Każdy zakład musi mieć urządzenie do pomiaru jakości powietrza w salonie. Nikt nie może siedzieć w poczekalni, w zakładzie może przebywać tylko jeden klient.

W przypadku pozostałych zawodów kontaktowych ponowne otwarcie nastąpi dopiero 1 marca. Dotyczy to salonów piękności, gdzie usługi świadczą kosmetyczki, manikiurzystki czy specjaliści od tatuaży.

Kempingi i kwatery w ośrodkach turystycznych mają być otwarte 8 lutego, a ogrody zoologiczne – 13 lutego.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ ap/

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x