INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:45 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W telewizji ukaże się spot nakłaniający do ograniczenia kontaktów społecznych

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Od 1 do 3 kwietnia w telewizji emitowany będzie spot wideo nakłaniający Polaków do ograniczenia kontaktów społecznych oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa; widzowie poznają tragiczną historię żony 39-letniego policjanta, który zmarł na COVID-19 – przekazało w czwartek Centrum Informacyjne Rządu.

“+To moja historia. Prawdziwa historia. Wirus zabił mi męża+ – tak o swojej tragedii, w poruszającym wystąpieniu mówi Katarzyna Czereba, żona policjanta, który zmarł na COVID-19. Młodszy aspirant dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku Tomasz Czereba był zakażony COVID-19. 24 listopada 2020 r., po ciężkiej walce o życie, 39-letni policjant zmarł. Osierocił dwie córeczki w wieku 9 i 14 lat” – czytamy w komunikacie CIR opisującym spot.

- reklama -

Według CIR pani Katarzyna zdecydowała się opowiedzieć o tym, co spotkało jej rodzinę ku przestrodze wszystkich, którzy nie dostrzegają zagrożenia, jakie stwarza COVID-19. “W poruszającym spocie wideo wdowa po zmarłym policjancie apeluje, by +nie lekceważyć tej choroby, nie ryzykować, nie grać w tę śmiercionośną grę+” – podkreślono.

“Zrozpaczona pani Katarzyna nie może pogodzić się z odejściem męża. Z pustką, na którą nie można się przygotować. +Uczył grać w piłkę moją córkę. Już nigdy nie zobaczy taty, który jej zawsze kibicował+ – kontynuuje w nagraniu wdowa po zmarłym policjancie” – czytamy w komunikacie.

Podkreślono, że “tym osobistym wyznaniem pani Katarzyna chce trafić do osób, które dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, wciąż mogą uchronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem COVID-19”.

- reklama -

“+Wszystko zależy od Ciebie. Zrób wszystko, by spotkać się na święta z rodziną za rok+ – przestrzega pani Katarzyna na zakończenie poruszającego spotu” – czytamy w komunikacie.

“Trzecia fala pandemii i zbliżające się święta Wielkanocne to czas, w którym musimy wykazać się wzajemną solidarnością i odpowiedzialnością. Chroń siebie i swoich bliskich. Ogranicz kontakty społeczne i zostań w domu. Przestrzegaj obowiązujących ograniczeń i zasad bezpieczeństwa. Spraw, aby święta były bezpieczne dla Ciebie i innych” – zaznacza Centrum Informacyjne Rządu.

“Ciepły, życzliwy i uśmiechnięty. W codziennej służbie zawsze można było na niego liczyć. Był odpowiedzialnym i sumiennym policjantem, ale przede wszystkim wspaniałym kolegą – tak Tomasza Czerebę wspominają koledzy z Komendy” – czytamy w komunikacie.

- reklama -

Tomasz Czereba służył w Policji ponad 9 lat. Jako dzielnicowy, zawsze blisko ludzi i w pełni oddany służbie. Koledzy z komendy wspominają jak w kwietniu 2019 r. uratował życie 52-letniemu mieszkańcowi Leżajska, który leżał bez oznak życia na chodniku. Udzielił mu pierwszej pomocy, udrożnił drogi oddechowe, wezwał karetkę pogotowia. Dzięki jego działaniu mężczyzna zaczął oddychać i bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy – pisze Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. (PAP)

ero/ par/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x