INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

15:01 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Hakerzy uderzyli w posłów. Niemcy oskarżają Rosję

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Niemieccy deputowani i posłowie padli ofiarą rosyjskich hakerów. Czy to robota rosyjskiego wywiadu?

W Niemczech trwają przygotowania do wyborów. Sytuacja jest napięta, a notowania koalicji Angeli Merkel nie są najlepsze.

- reklama -

Teraz do problemów CDU, CSU i SPD doszły ataki hakerskie. Jak informuje „Der Spiegel” 7 deputowanych do Bundestagu i 31 posłów parlamentów landowych padło ofiarą rosyjskich hakerów.

Według ustaleń „Der Spiegel” hakerzy należą do grupy „Ghostwriter”. Cyberprzestępcy mieli wysyłać do polityków maile z niebezpiecznym załącznikiem.

W załączniku znajdowała się strona wymagająca logowania prywatnymi kontami. Niestety, kilka osób kliknęło w podejrzany odnośnik.

- reklama -

Niemiecki urząd ochrony technik informatycznych BSI podaje, że atak mógł mieć na celu przygotowanie się pod kampanię dezinformacyjną. Przestępcy mogli chcieć przejąć dostęp np. do kont polityków na portalach społecznościowych.

Co ciekawe, grupa Ghostwriter miała rzekomo działać też w Polsce na początku 2021 roku. Wówczas na profilu jednego z parlamentarzystów na Twitterze umieszczono intymne zdjęcia.

BSI twierdzi, że ta sama grupa odpowiada za ataki na komputery w biurze Angeli Merkel w 2020 roku. Za działaniami grupy może stać wywiad wojskowy Rosji.

- reklama -

Źródło: Der Spiegel

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x