INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:22 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

28-latek chciał „zabić 70 proc. Internetu”. Nie wiedział, że rozmawia na Signal z informatorem FBI

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

FBI pojmała mężczyznę, który szykował się do ataku bombowego. Grozi mu 20 lat więzienia.

FBI poinformowało o aresztowaniu mężczyzny z Teksasu, który szykował się do zamachu bombowego. Celem było centrum danych w amerykańskim stanie Virginia.

- reklama -

Ekstremista chciał „zabić 70 proc. Internetu” paraliżując pracę takich agencji, jak FBI czy CIA. 28-letni Aaron Pendley został aresztowany po akcji z udziałem agenta FBI działającego pod przykryciem.

Agent FBI sprzedał mu materiały wybuchowe, które niedoszły terrorysta chciał wykorzystać do zamachu bombowego. Śledztwo ws. Pendley’a ruszyło po zawiadomieniu od zaniepokojonego internauty z forum MyMilitia.com, gdzie 28-latek zapowiadał “przeprowadzenie małego eksperymentu”, który “przyciągnie sporo uwagi” i może być “niebezpieczny”.

Jak się później okazało, 28-latek był uczestnikiem niedawnych zamieszek na Kapitolu. Pendley wpadł, gdy zaczął kontaktować się z informatorem FBI za pomocą komunikatora Signal.

- reklama -

W rozmowach twierdził, że jest zainteresowany kupnem materiału wybuchowego C-4. Mężczyźnie grozi teraz 20 lat w więzieniu federalnym.

Źródło: Komputer Świat

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x