INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:49 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Katastrofa we Francji. Liczba ofiar epidemii jest wyższa, niż podają to oficjalne statystyki!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Próg 100 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa został we Francji przekroczony już kilka tygodni temu, wbrew oficjalnym danym – pisze w środę dziennik „Le Monde”, powołując się na informacje publicznego instytutu ds. zdrowia i badań biomedycznych Inserm.

Oficjalne dane dotyczące zgonów na koronawirusa podawane codziennie przez Agencję Zdrowia Publicznego (SPF) nie są wiarygodne, ponieważ opierają się jedynie na informacjach płynących ze szpitali oraz dwa razy w tygodniu dodawane są do nich dane z domów opieki – pisze „Le Monde”.

- reklama -

Tymczasem dane Inserm bazują na aktach zgonów podpisywanych przez lekarzy zarówno w szpitalach, jak i w domach osób zmarłych.

Informacje te umożliwiają klasyfikowanie przyczyny śmierci według płci, grupy wiekowej, obszaru geograficznego i miejsca zgonu, jak np. szpital, czy własny dom – twierdzi „Le Monde”.

Według ostatnich dostępnych danych SPF liczba osób zmarłych na koronawirusa od początku pandemii we Francji wynosi 99 508. Na podstawie wstępnych danych Inserm ocenia, że jest ona o kilkanaście tysięcy wyższa.

- reklama -

Zgony na Covid-19, do których dochodzi np. na oddziałach psychiatrii, czy rehabilitacji nie są właściwie liczone, co zaniża liczbę osób zmarłych w szpitalach – pisze “Le Monde”.

Elektroniczne akty zgonu stanowią we Francji zaledwie 25-30 proc. wszystkich takich dokumentów, które w większości wydawane są w formie papierowej, stąd też trudności w szybkim uzupełnianiu statystyk.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

- reklama -

ksta/ fit/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak dwóch gejów dziecka zachciało i im się odwidziało

Dwóch tatusiów chciało mieć dziecko. Zamówili je sobie przez in vitro. Ale doszło do „pomyłki”. Na świat przyszła dziewczynka,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx