INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:29 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Julia Przyłębska trafnie: W miejsce prawdy wkraczają fake newsy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Julia Przyłębska otrzymała właśnie nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego przyznaną przez miesięcznik „Nowe Państwo”.  Prezes Trybunału Konstytucyjnego wykorzystała ten moment, by zwrócić uwagę na fatalną rolę, jaką odgrywa część mediów w Polsce.

– Przyznana mi nagroda jest nagrodą nie tylko dla mnie, jako prezesa Trybunału, ale również dla całego grona sędziowskiego. Wszystkich niezawisłych, odważnych sędziów, którzy w trudnych czasach orzekają w Trybunale Konstytucyjnym – podziękowała za wyróżnienie Przyłębska.

- reklama -

Później Przyłębska powiedziała kilka trafnych słów o roli mediów w Polsce.

– Na miejsce prawdy wkracza narracja […] także w postaci fake newsów, zwykłych kłamstw fabrykowanych dla chwilowego medialnego triumfu albo trwałego zakłamywania rzeczywistości – mówiła dalej.

– Głosząc prawdę, oczekujemy jej uznania przez innych. A co, jeżeli mamy przeciwko sobie potężne media i związane z tym grupy interesów, które świadomie głoszą kłamstwa i półprawdy? – dodała prezes TK.  

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx