INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:34 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dominik Tarczyński mocno o Borysie Budce: Prowadzi do Polexitu?!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Europoseł PiS, Dominik Tarczyński zwrócił uwagę na to, że obliczona na uderzenie w rząd Morawieckiego polityka Platformy Obywatelskiej może doprowadzić do… polexitu. Czyli faktycznego wyjścia Polski z Unii Europejskiej. PO  chce bowiem zagłosować przeciwko przyjęciu przez Polskę europejskiego Funduszu Odbudowy.

– Budka jest szefem partii kompletnie nieprzewidywalnej. Rano mówią co innego, w południe co innego, a wieczorem jeszcze co innego. Nie ma nic gorszego w polityce niż nieprzewidywalna partia, nieprzewidywalny polityk – stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

- reklama -

– Borys Budka prowadzi do Polexitu. Jest to niebezpieczne dla Polski i Unii Europejskiej. Jest to podważanie kompetencji, sprzeciwianie się wspólnocie i populizm, przed którym trzeba się bronić. To sprzeciwianie się większości Polaków, którzy opowiadają się za uczestnictwem Polski w UE, na zasadach, na których się zrodziliśmy – dodał.

– Szef PO jest człowiekiem, któremu po pierwsze nie można ufać. Słyszeliśmy wielokrotnie, że są rano przeciwko 500 plus, w południe za, a wieczorem znów przeciwko. Słyszeliśmy o podniesieniu wieku emerytalnego, później słyszeliśmy co myślą na temat obniżenia wieku emerytalnego. Mogliśmy się dowiedzieć co myślą o wszystkich reformach, które my jako Prawo i Sprawiedliwość wprowadziliśmy. Są to ludzie nieprzewidywalni – przekonywał.

Przegrane przez rząd Morawieckiego głosowanie może teoretycznie oznaczać upadek jego gabinetu. Niemniej jednak będzie też oznaczało odrzucenie przez Sejm wspólnego programu wszystkich krajów Wspólnoty. A stąd droga do Polexitu może być krótsza niż to się wydaje wielu politykom.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx