INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:11 | piątek | 22.11.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W Nowym Jorku ciała 750 ofiar koronawirusa wciąż przechowywane w chłodniach

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 listopada

Jan Kazimierz w słuckim pasie

20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

Koniecznie przeczytaj

Biuro lekarza sądowego w Nowym Jorku poinformowało w piątek, że w chłodniach wciąż przechowywane są zwłoki 750 osób zmarłych w minionym roku w szczycie pandemii z powodu Covid-19. Nie wystarczało wówczas miejsca w kostnicach.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) odnotowały, że na początku kwietnia 2020 roku, w ciągu jednego dnia w Nowym Jorku zmarło z powodu koronawirusa ponad 800 osób, a średnio w tym czasie w mieście umierało każdego dnia 566 osób.

- reklama -

Wówczas zabrakło miejsca na przechowywanie zwłok w miejskich szpitalach, kostnicach i domach pogrzebowych. Ciała ofiar koronawirusa przechowywane są wciąż w chłodniach przekształconych w prowizoryczne kostnice.

CNN podkreśla, że biuro głównego lekarza sądowego zakupiło dodatkowe ciężarówki chłodnie, a Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego dostarczyła miastu 80 swoich ciężarówek w zeszłym roku.

“Długoterminowe przechowywanie (zwłok) rozpoczęło się w szczytowym momencie pandemii, aby zapewnić, że rodziny będą mogły pochować swoich bliskich w czasie, kiedy uznają to za stosowne” – wyjaśnił cytowany przez CNN rzecznik prasowy biura lekarza sądowego Mark Desire. Według niego biuro lekarza sądowego pomaga rodzinom w ustaleniu, gdzie pochować zmarłych.

- reklama -

“Z delikatnością i współczuciem, kontynuujemy współpracę z poszczególnymi rodzinami, traktując przypadki indywidualnie w okresie ich żałoby” ­– dodał rzecznik.

Wcześniej Nowy Jork zmuszony został do zastosowania tak drastycznych środków po atakach terrorystycznych 11 września 2001 roku. Biuro lekarza sądowego stanęło wtedy w obliczu konieczności zidentyfikowania dziesiątków tysięcy fragmentów zwłok 2 753 osób zabitych w ataku na World Trade Center.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

- reklama -

ad/ sp/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Mega MAGA! Czyli słynne „fight, fight, fight!”

Agenda Kamali Harris była głównie ideologiczna, przesycona rozmaitymi „wokistowskimi” miazmatami, natomiast agenda Trumpa była praktyczna, odwołująca się do codziennych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx