INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:44 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Antyszczepionkowy partyzant. Belgijski żołnierz zabrał karabin i uciekł do lasu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Belgijski żołnierz postanowił nie poddawać się szczepieniu. Teraz ściga go policja i wojsko.

Siły zbrojne i policja szukają „Belgijskiego Rambo”. Chodzi o uzbrojonego 46-letniego żołnierza Jurgena Coningsa.

- reklama -

Conings miał grozić belgijskim instytucjom i osobom publicznym, które wzywały do wprowadzenia obostrzeń i przymusowych szczepień w związku z koronawirusem. Groźby miał otrzymać m.in. doradzający rządowi wirusolog Marco Van Ranst.

To właśnie doradca premiera postulował wprowadzenie szczepionek przeciw COVID-19 oraz ograniczanie praw obywatelskich w związku z koronawirusem. Wirusolog i jego rodzina zostali przeniesieni w bezpieczne miejsce.

Za żołnierzem ruszyła policja i prokuratura. Jednak 46-latek przepadł bez śladu i od trzech dni nikt nie wie gdzie przebywa.

- reklama -

W pobliżu Dilsen w zachodniej Belgii znaleziono samochód poszukiwanego żołnierza. W aucie znajdowała się amunicja i broń, w tym wyrzutnie pocisków przeciwpancernych, zabrane z bazy wojskowej.

Dlatego do akcji włączyło się wojsko. Policja i siły zbrojne przeczesują lasy, jeziora i wydmy terenie parku narodowego Hoge Kempen. Wojsko wysłało do akcji pojazdy opancerzone oraz sprzęt saperski.

Natomiast przebiegająca przez park autostrada została zamknięta. Belgijskie władze twierdzą, że poszukiwany żołnierz znalazł się na liście potencjalnych terrorystów przez „skrajnie prawicowe tendencje”.

- reklama -

„Pytanie, jak ktoś z sił zbrojnych, który znajduje się na liście bezpieczeństwa jako osoba o skrajnych poglądach i kto już wysyłał groźby, miał dostęp do broni i był w stanie je wynieść” – powiedział premier Alexander De Croo.

Źródło: Rzeczpospolita

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x