INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:29 | czwartek | 28.03.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mieszkańcy nie chcą się szczepić. Więc setki tysięcy dawek szczepionki trafi do kosza

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

28 marca

Takie są rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie

Uczelnia miała być przeznaczona głównie dla szlachty, ale wbrew intencjom fundatora jej charakter zmienił się szybko ze szlacheckiego na mieszczański.15 marca 1594 Przekładając...

Koniecznie przeczytaj

Hongkong może być zmuszony do utylizacji setek tysięcy dawek szczepionek przeciwko Covid-19, ponieważ wielu mieszkańców nie chce się szczepić – podały w środę miejscowe media. Eksperci proponują odsprzedanie zbędnych dawek za granicę lub podawanie ich dzieciom.

Od lutego do Hongkongu sprowadzono około 4 mln dawek preparatów firm Pfizer/BioNTech i chińskiego koncernu Sinovac. Przy stosunkowo niskim zainteresowaniu szczepieniami na składzie wciąż pozostaje około 2 mln dawek – pisze dziennik „South China Morning Post”.

- reklama -

Hongkong wciąż posiada między innymi ponad 800 tys. dawek wyprodukowanej w Niemczech szczepionki Pfizer/BioNTech, które przeterminują się w połowie sierpnia – podała z kolei publiczna stacja RTHK, powołując się na dane rządowe.

Program bezpłatnych, dobrowolnych szczepień w Hongkongu obejmuje już dorosłych i młodzież wieku 16 lat i starszą, tymczasem do wtorku pierwszy zastrzyk przyjęło mniej niż 25 proc. z 7,5 mln mieszkańców miasta.

To „po prostu niewłaściwe”, że Hongkong posiada duże zapasy szczepionek, podczas gdy reszta świata o nie „rozpaczliwie zabiega” – ocenił w rozmowie z RTHK były urzędnik hongkońskiego Centrum Ochrony Zdrowia.

- reklama -

Prezes hongkońskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych William Chui powiedział „SCMP”, że jeśli szczepionki nie mają zostać wykorzystane, miasto będzie miało do wyboru spalić je, oddać lub odsprzedać innym krajom, które borykają się z pandemią, na przykład Indiom, Nepalowi, Pakistanowi czy Filipinom.

Specjalista ds. chorób zakaźnych ze stowarzyszenia medycznego Joseph Tsang proponuje natomiast, aby najpierw rozszerzyć program szczepień preparatem Pfizer/BioNTech na dzieci w wieku 11-15 lat. Ekspert podkreśla przy tym, że specyfik jest już podawany takim osobom w USA, Kanadzie i Singapurze.

Obecnie w Hongkongu preparat Pfizer/BioNTech dostępny jest dla osób w wieku 16 lat i starszych, a Sinovacu – dla osób dorosłych.

- reklama -

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kiedy szczur na obiad?

Nie ustają próby zmuszenia ludzi do przerzucenia się na dietę robaczaną. A ponieważ ona z jakiegoś powodu nie zyskuje...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx