INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:58 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Co się dzieje?! Ministerstwo Zdrowa odradza szczepienie AstraZeneką

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Kanadyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem, że nie zaleca szczepienia preparatem firmy AstraZeneca przeciw Covid-19 osób z rzadką chorobą naczyń krwionośnych – zespołem przesiąkania włośniczek.

W oświadczeniu resortu napisano, że ministerstwo uaktualni informacje dotyczące szczepionki AstraZeneca, wpisując w ulotkę zastrzeżenie dla osób, u których kiedykolwiek wystąpił zespół przesiąkania włośniczek.

- reklama -

11 czerwca podobne zalecenie wydała Europejska Agencja Leków (EMA). Agencja zdecydowała by wpisać chorobę jako nowy punkt ryzyka w opisie szczepionki Oxford/AstraZeneca.

Zespół przesiąkania włośniczek to choroba, w której krew przecieka z najmniejszych naczyń krwionośnych do mięśni i jam ciała; charakteryzuje się obrzękiem oraz spadkiem ciśnienia krwi. (PAP)

ska/ kib/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Trolling po teksańsku

Teksas się nie patyczkuje z lewakami. Właśnie to udowodnił, doprowadzając potężny Nowy Jork do szału. Co zrobił? Nadgraniczny Teksas jest...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx