INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:37 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wielka demonstracja przeciwko covidowym ograniczeniom. Zaatakowano stację telewizyjną popierającą szczepienia

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Tysiące demonstrantów sprzeciwiających się restrykcjom covidowym na Cyprze zebrało się w niedzielę przed pałacem prezydenckim, wielu z nich zaatakowało siedzibę lokalnej stacji telewizyjnej krytykującą działaczy antyszczepionkowych.

Służba prasowa policji poinformowała AFP, że około 5 000 osób zgromadziło się przed pałacem prezydenckim w Nikozji. Prawie połowa z nich przeszła do siedziby kanału telewizyjnego Sigma, podpalając co najmniej jeden samochód i powodując uszkodzenia budynku.

- reklama -

“Tchórzliwy atak miał miejsce w niedzielę wieczorem przed naszą siedzibą” w Nikozji, poinformowała Sigma TV, dodając, że napastnicy rzucili petardy i uszkodzili telewizyjne samochody . Tysiące ludzi, w większości bez masek, zgromadziło się w pobliżu stacji, wymachując transparentami przeciwko szczepionkowym certyfikatom.

Potłuczone szkło zaśmiecało ziemię, a co najmniej cztery samochody z logo Sigmy zostały uszkodzone, w tym jeden doszczętnie spalony – informuje AFP.

Sigma TV poinformowała, że policja weszła do budynku, aby chronić pracowników. Na portalach społecznościowych jeden z jej prezenterów zamieścił wideo przedstawiające płonące samochody i zniszczone meble w holu budynku. „Wszyscy jesteśmy bezpieczni” – dodał.

- reklama -

Stacja , postrzegana jako zdecydowany krytyk ruchów anty szczepionkowych, była już wcześniej celem protestów przeciwko restrykcjom covidowym w kraju.

Cypr stoi w obliczu czwartej fali koronawirusa z powodu rozprzestrzeniania się wariantu Delta. Po raz pierwszy w południowej części podzielonej wyspy, liczącej mniej niż 900 000 mieszkańców, odnotowano w ubiegłym tygodniu ponad 1 000 przypadków Delty w ciągu jednego dnia.

W niedzielę zarejestrowano 858 nowych przypadków, w tym jeden zgon, co daje całkowitą liczbę 91 196 przypadków Covid-19, w tym 385 zgonów.

- reklama -

Od wtorku i co najmniej do 31 lipca certyfikat szczepień uzyskany trzy tygodnie po pierwszej dawce lub wyzdrowieniu z Covid lub test PCR lub test antygenowy trwający mniej niż 72 godziny będą obowiązkowe, aby wejść na każde spotkanie z udziałem powyżej 20 osób, na zewnątrz lub wewnątrz, z wyjątkiem plaż i aptek. Ma to zachęcić młodych ludzi do szczepień. Ponad 70 proc. populacji kwalifikującej się do szczepienia otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 60 proc. obie dawki. (PAP)

wr/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x