INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:28 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Co poszło nie tak?! Epidemia nasila się mimo zaszczepienia ponad 50 proc. ludności!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Epidemia Covid-19 nasila się w Hiszpanii, mimo że w kraju zaszczepiono do wtorku ponad połowę 47-milionowej populacji kraju. Wskaźnik nowych zakażeń przypadających na 100 tys. mieszkańców sięga już blisko 600.

We wtorkowych komunikatach hiszpańskie służby medyczne wskazywały, że najwięcej zakażeń jest w grupie wiekowej 20-29 lat, a w ostatnich dniach ponad 75 proc. wszystkich infekcji dotyczyło osób poniżej 40. roku życia.

- reklama -

Jak odnotował dziennik “El Mundo”, już w pięciu wspólnotach autonomicznych Hiszpanii liczba infekcji wśród młodych ludzi przekracza poziom 3 tys. na 100 tys. osób. Sytuacja ta dotyczy Nawarry, Asturii, Aragonii, Katalonii oraz Kastylii i Leonu.

Z informacji ministerstwa zdrowia wynika, że wzrost dynamiki zakażeń to efekt licznych przypadków infekcji wariantem Delta. Stanowią one już blisko 45 proc. wśród wszystkich infekcji.

W poniedziałek wieczorem resort podał, że w miniony weekend w całym kraju zakaziło się ponad 61,6 tys. osób, czyli dwukrotnie więcej niż przed tygodniem.

- reklama -

W Hiszpanii, gdzie dotychczas wykryto 4,16 mln zakażeń, a 81,1 tys. zakażonych zmarło, proces szczepień zakończyło 24 mln obywateli. Jedną dawkę przyjęło 29,5 mln osób.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak dwóch gejów dziecka zachciało i im się odwidziało

Dwóch tatusiów chciało mieć dziecko. Zamówili je sobie przez in vitro. Ale doszło do „pomyłki”. Na świat przyszła dziewczynka,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx