INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:55 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

TVN jak ofiary Holocaustu? Dziwaczne stanowisko Departamentu Stanu USA

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Sekretarz Stanu USA Antony Blinken zareagował na nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Co jest jednak nieco dziwne, połączył ją z… ze sprawą restytucji mienia „ocalałych z Holocaustu”.

– Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone projektem ustawy uchwalonym dziś przez niższą izbę polskiego parlamentu, który jest wymierzony w najchętniej oglądaną niezależną stację informacyjną, która jest również jedną z największych inwestycji amerykańskich w Polsce – napisał Blinken.

- reklama -

Zdaniem amerykańskiego polityka, takie prawo „zagraża wolności mediów i może podważyć klimat inwestycyjny w Polsce”. Oświadczenie ukazało się na stronach internetowych Departamentu Stanu.

Wcześniej jednak na Twitterze Blinken połączył sprawę TVN i restytucji mienia dla „ocalałych z Holocaustu”.

– Niepokoi nas uchwalona w Polsce ustawa znacząco ograniczająca zwrot skonfiskowanego w czasach komunizmu mienia ocalałych z Holokaustu, a także projekt ustawy, która poważnie osłabiłaby wolność mediów – napisał amerykański polityk.

- reklama -

– Polska jest ważnym sojusznikiem NATO, który rozumie, że Sojusz Transatlantycki opiera się na wzajemnym zobowiązaniu do respektowania wspólnych wartości demokratycznych i zasad dobrobytu. Te akty prawne są sprzeczne z pryncypiami i wartościami, które przyświecają nowoczesnym, demokratycznym narodom. Wzywamy polski rząd do wykazania zaangażowania w te wspólne zasady nie tylko słowami, ale także czynami – stwierdził Blinken.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor Bralczyk na cenzurowanym  

Prof. Jerzy Bralczyk to wybitny znawca języka polskiego. Właśnie został ocenzurowany, a jego wykład usunięty z internetu. Okazało się,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx