INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:18 | niedziela | 14.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Najnowszy sondaż! PiS bierze trzecią turę!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

14 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

Z sondażu pracowni Kantar wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to PiS mógłby liczyć na 35 proc. poparcia. W przeliczeniu na mandaty oznacza to, że partia Kaczyńskiego mogłaby rządzić samodzielnie!

Dalej znajduje się Platforma Obywatelska (22 proc.), która wyraźnie przejmuje dotychczasowy elektorat Polski 2050. Partia Hołowni mogłaby bowiem liczyć zaledwie na 9 proc. głosów. Dalej znajduje się Lewica (7 proc.) i Konfederacja (6 proc.).

- reklama -

Poza parlamentem znalazłoby się PSL (4 proc.).

Taki wynik wyborów, w przeliczeniu na mandaty poselskie, dałby PiS większość rządową w kolejnej kadencji. Klub partii Kaczyńskiego miałby bowiem 236 mandatów, podczas gdy Platforma Obywatelska 132, Polska 2050 zaś 42. Dodatkowo Lewica miałaby 27 posłów i Konfederacja 22. Jeden mandat przypadłby mniejszości niemieckiej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx