INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:46 | czwartek | 23.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ilu Polaków jest zakażonych koronawirusem? „Tylko” 32 tys., 540 tys. czy aż 1,6 mln?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Mimo że epidemia koronawirusa trwa w Polsce od kilku miesięcy, ciągle trwa zażarta dyskusja nad tym, ile faktycznie osób w naszym kraju zainfekowało się wirusem SARS-CoV-2.

Podczas jednej z konferencji prasowych minister Łukasz Szumowski przyznał, że nawet 1,5 proc. Polaków mogło mieć kontakt z koronawirusem. Jeśli przyjąć tę wielkość za prawdziwą, oznaczałoby to, że zakażonych de facto było i jest ok. 540 tys. osób, czyli… 16 razy więcej niż pokazują to oficjalne dane.

- reklama -

– Liczba zakażonych Polaków może być nawet trzykrotnie wyższa niż ta podana przez ministra Szumowskiego. Zgodnie z tymi danymi 32,8 tys. Polaków, którzy według aktualnych danych zostali zakażeni koronawirusem stanowi tylko od 2 do 8 proc. rzeczywistej liczby zainfekowanych. Jeśli przyjęlibyśmy, że aż 98 proc. przypadków SARS-CoV-2 w Polsce jest nierozpoznanych, to liczba zakażonych wyniosłaby wtedy 1,6 mln – piszą dziennikarze Onetu.

Źródło: Onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx