INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:24 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Co zwycięstwo Andrzeja Dudy zwiastuje Polsce w świecie? Zadowolenie Trumpa, chłodna reakcja Brukseli

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Światowe media prognozują kurs polskiej polityki zagranicznej po zwycięstwie Andrzeja Dudy.

„Głos Ameryki” poświęcił Andrzejowi Dudzie specjalny artykuł. Prognozuje, jak zwycięstwo w wyborach wpłynie na polską politykę oraz sytuację polityczną samego prezydenta.

– Reelekcja Andrzeja Dudy na drugą kadencję to dla Waszyngtonu jasny sygnał – ocenia ekspert Głosu Ameryki. Igor Grecki mówi: „Donald Trump może spać spokojnie, z punktu widzenia zagranicznej strategii w Polsce nic się nie zmieni”.

- reklama -

– Prawo i Sprawiedliwość dominuje w Sejmie, i chociaż Senat jest w rękach opozycji, prezydent nadal będzie prowadził Polskę w kierunku partnerstwa z USA – potwierdza Grecki.

Natomiast relacje Warszawy z Brukselą pozostaną „napięte”, ocenia Głos Ameryki. „Kilka wyborczych deklaracji Andrzeja Dudy zwiastuje chłodne lata na linii Polska-Unia Europejska”, prognozuje ekspert amerykańskiej stacji.

Grecki akcentuje szczególnie wypowiedzi prezydenta oraz jego doradców odnoszące się krytycznie do Niemiec i „prób ingerencji Berlina w polską politykę wewnętrzną”.

- reklama -

Jeśli chodzi o Moskwę, Głos Ameryki wyraził następującą opinię: – Kto nie doszedłby w Polsce do władzy, elity polityczne są skonsolidowane. Do czasu, gdy Putin nie przestanie rządzić Rosją, Warszawa nie podejmie żadnych kroków na rzecz zbliżenia z Moskwą.

Jeśli chodzi o polityczną przyszłość Andrzeja Dudy, Głos Ameryki zwraca uwagę na potrzebę wyłonienia nowego lidera polskiej prawicy. – Zakończone wybory prezydenckie były dla lidera PiS wielkim triumfem, ale Jarosław Kaczyński ma ponad 70 lat – ocenia stacja.

Dlatego Andrzej Duda z pewnością będzie się liczył w grze o przywództwo w PiS. Wyłonienie nowego lidera jest konieczne, ponieważ kolejne wybory, tym razem parlamentarne, już w 2023 r., podsumowuje „Głos Ameryki”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx