WAŻNE! Ukraina prosi Polskę o pomoc w odzyskaniu Krymu

0
8668
Żołnierze rosyjscy na Krymie. Fot. YouTube
Żołnierze rosyjscy na Krymie. Fot. YouTube

Kijów uważa, że Polska powinna odegrać kluczową rolę w odzyskaniu Krymu przez Ukrainę.

– Kuleba prosi Polskę o pomoc w sprawie Krymu – tak portal „Europejska Prawda” ocenia rezultaty wizyty ukraińskiego ministra spraw zagranicznych w Warszawie. Zdaniem portalu, problem „zakończenia okupacji anektowanego przez Rosję półwyspu” był obok polsko-ukraińskiej współpracy energetycznej, najważniejszym tematem rozmów Dmitrija Kuleby z Jackiem Czaputowiczem.

– Ukraina wyraziła nadzieję, że Polska stanie się jednym z liderów przyszłej platformy międzynarodowej, której zadaniem będzie doprowadzenie do odzyskania suwerenności nad Krymem – cytuje ministra Kulebę „Europejska Prawda”.

– Jesteśmy wdzięczni nie tylko za to, że Polska jest wypróbowanym partnerem, ale stanie się jednym z liderów procesu międzynarodowego zakończenia okupacji Krymu – oświadczył ukraiński minister. – Polska ma niezbędny potencjał i wszelkie warunki do odegrania takiej roli – dodał.

Strona ukraińska podziękowała także naszym władzom za aktywne poparcie, którego w odzyskaniu okupowanego przez Rosję półwyspu, Polska udzielała do tej pory. Chodzi szczególnie o działania w UE i na świecie, które uniemożliwiają Moskwie zalegalizowanie okupacji Krymu na arenie międzynarodowej.

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze