INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:51 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

WAŻNE! Ukraina prosi Polskę o pomoc w odzyskaniu Krymu

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Kijów uważa, że Polska powinna odegrać kluczową rolę w odzyskaniu Krymu przez Ukrainę.

– Kuleba prosi Polskę o pomoc w sprawie Krymu – tak portal „Europejska Prawda” ocenia rezultaty wizyty ukraińskiego ministra spraw zagranicznych w Warszawie. Zdaniem portalu, problem „zakończenia okupacji anektowanego przez Rosję półwyspu” był obok polsko-ukraińskiej współpracy energetycznej, najważniejszym tematem rozmów Dmitrija Kuleby z Jackiem Czaputowiczem.

– Ukraina wyraziła nadzieję, że Polska stanie się jednym z liderów przyszłej platformy międzynarodowej, której zadaniem będzie doprowadzenie do odzyskania suwerenności nad Krymem – cytuje ministra Kulebę „Europejska Prawda”.

– Jesteśmy wdzięczni nie tylko za to, że Polska jest wypróbowanym partnerem, ale stanie się jednym z liderów procesu międzynarodowego zakończenia okupacji Krymu – oświadczył ukraiński minister. – Polska ma niezbędny potencjał i wszelkie warunki do odegrania takiej roli – dodał.

Strona ukraińska podziękowała także naszym władzom za aktywne poparcie, którego w odzyskaniu okupowanego przez Rosję półwyspu, Polska udzielała do tej pory. Chodzi szczególnie o działania w UE i na świecie, które uniemożliwiają Moskwie zalegalizowanie okupacji Krymu na arenie międzynarodowej.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x