INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

14:34 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Widokonferencja premiera z liderami opozycji: Minister Dworczyk rozczarowany, poseł Kukiz zadowolony

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Wtorkowa wideokonferencja premiera z politykami opozycji, w opinii, szefa KPRM Michała Dworczyka, pozbawiona była merytorycznej dyskusji. Powodem jej zorganizowania była potrzeba omówienia sytuacji związanej z rozwojem pandemii.

Według Dworczyka, którego cytuje portal tysol.pl: “Niektórzy politycy nie uniknęli tej pokusy wejścia w taką dosyć cyniczną politykę, bo przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej, głównie skupiał się na atakach na rząd, łącznie z tym, że pojawił się postulat likwidacji TVP”.

- reklama -

Szef kancelarii premiera, przypominając o tym, że o konieczności przeprowadzenia testu, decydują lekarze, wskazał na postulat opozycji zwiększenia ich liczby. Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller, mówił o “cynicznym wykorzystaniu” lipcowych słów premiera i prezydenta o malejącej liczbie infekcji: “(…) apelujemy do opozycji, aby nie wykorzystywać cynicznie tych słów w sytuacji, gdy na całym świecie liczba zachorowań wtedy na szczęście malała”.

Rzecznik podkreślił, że podejmowane obecnie przez rząd działania dla zmniejszenia liczby zakażeń są odpowiednie. Na swoim FB-owym profilu spotkanie skomentował również poseł Paweł Kukiz. „Generalnie, o ile na początku o mały włos przewodniczący KO nie sprowadził spotkania do poziomu rzeźni z Wiejskiej, to już później zaczęło ono nabierać cywilizowanych kształtów”.

Dodał też z nadzieją, że jeśli podobne spotkania będą się odbywały regularnie i wymiana zdań będzie skutkowała konkretnymi działaniami: “(…) może choć przez chwilę będziemy żyć w Państwie, gdzie ludzie w imię dobra wspólnego ze sobą rozmawiają”.

- reklama -

Kukiz poinformował też o postulatach zgłoszonych podczas dyskusji przez przedstawicieli KO, Lewicy – konkrety i Konfederacji – konkrety plus żądanie wskazania na piśmie podstawy prawnej obowiązku zakładania maseczek.

Propozycje lidera PSL i samego Kukiza dotyczyły głównie gospodarki.

Źródło:tysol.pl/facebook.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy jesteś na liście przydatnych na wypadek wojny?

W kancelarii prezydenta ma powstać baza danych zawierająca nazwiska osób, które mogą być szczególnie przydatne państwu w razie wojny....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x