INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:27 | niedziela | 29.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chiny muszą odpowiedzieć za oszustwo

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

– W kluczowym okresie początku epidemii Chiny ukrywały przed światem pojawienie się nowego koronawirusa i powinny odpowiedzieć za to oszustwo – stwierdził John Sawers, szef brytyjskiego wywiadu zagranicznego MI6 w latach 2009–2014.

Komentując w BBC decyzję prezydenta Donalda Trumpa, który wstrzymał dotację dla Światowej Organizacji Zdrowia, Sawers uznał, że sprawiedliwiej byłoby obciążyć odpowiedzialnością Chiny niż WHO. – Chiny wykręcają się od odpowiedzialności za źródło koronawirusa oraz za brak działania w początkowej fazie epidemii – powiedział.

– Wywiad, to uzyskiwanie informacji ukrywanych przez inne państwa lub innych aktorów wydarzeń. Przez krótki okres na przełomie grudnia i stycznia Chiny ukrywały prawdę przed Zachodem – dodał.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kamienie milowe, czyli groźne skały

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze nie tak dawno chwalił się wynegocjowaniem „kamieni milowych”. Teraz zdystansował się od nich prezydent Andrzej...

Przeczytaj jeszcze to!