INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:29 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Chiny muszą odpowiedzieć za oszustwo

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

– W kluczowym okresie początku epidemii Chiny ukrywały przed światem pojawienie się nowego koronawirusa i powinny odpowiedzieć za to oszustwo – stwierdził John Sawers, szef brytyjskiego wywiadu zagranicznego MI6 w latach 2009–2014.

Komentując w BBC decyzję prezydenta Donalda Trumpa, który wstrzymał dotację dla Światowej Organizacji Zdrowia, Sawers uznał, że sprawiedliwiej byłoby obciążyć odpowiedzialnością Chiny niż WHO. – Chiny wykręcają się od odpowiedzialności za źródło koronawirusa oraz za brak działania w początkowej fazie epidemii – powiedział.

– Wywiad, to uzyskiwanie informacji ukrywanych przez inne państwa lub innych aktorów wydarzeń. Przez krótki okres na przełomie grudnia i stycznia Chiny ukrywały prawdę przed Zachodem – dodał.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!