INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:00 | sobota | 01.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chiny muszą odpowiedzieć za oszustwo

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

– W kluczowym okresie początku epidemii Chiny ukrywały przed światem pojawienie się nowego koronawirusa i powinny odpowiedzieć za to oszustwo – stwierdził John Sawers, szef brytyjskiego wywiadu zagranicznego MI6 w latach 2009–2014.

Komentując w BBC decyzję prezydenta Donalda Trumpa, który wstrzymał dotację dla Światowej Organizacji Zdrowia, Sawers uznał, że sprawiedliwiej byłoby obciążyć odpowiedzialnością Chiny niż WHO. – Chiny wykręcają się od odpowiedzialności za źródło koronawirusa oraz za brak działania w początkowej fazie epidemii – powiedział.

– Wywiad, to uzyskiwanie informacji ukrywanych przez inne państwa lub innych aktorów wydarzeń. Przez krótki okres na przełomie grudnia i stycznia Chiny ukrywały prawdę przed Zachodem – dodał.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? cz. II

Z Radkiem Sikorskim coś się dzieje. Jego własne pytanie o tabletki aż się narzuca. Zwłaszcza patrząc na jego najnowszy...

Przeczytaj jeszcze to!