INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:02 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zobacz miejsce Polski w rankingu zwalczających epidemię

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Fundusz kapitałowy DKG ocenił państwa najlepiej radzące sobie z wirusowym kryzysem. Polska znalazła się TOP-40 państw świata.

Polska znalazła się na top liście państw świata najlepiej radzących sobie z pandemią. Badania przeprowadzili analitycy międzynarodowego funduszu kapitałowego Deep Knowledge Group z siedzibą w Hong Kongu.

- reklama -

Koronawirus zaatakował ponad 120 państw na całym świecie, a ponad 150 państw podjęło działania sanitarne. Zgodnie z opinią DKG nasz kraj zajmuje obecnie 33 pozycję na liście TOP-40 obejmującej państwa o najniższych współczynnikach epidemicznych. Drugim biegunem analizy jest negatywny ranking TOP-20 czyli wykaz państw najgorzej radzących sobie z atakiem COVID19.

Autorzy ekspertyzy brali pod uwagę szereg parametrów epidemicznych, medycznych i gospodarczych. Wśród pierwszych uwagę koncentrowali na szybkość rozprzestrzenia wirusa, a więc liczbie zarażeń i współczynniku zgonów na milion mieszkańców.

W drugiej kolejności analizowali porównawczo efektywność systemu ochrony zdrowia, ilość łóżek szpitalnych w danym kraju, liczbę personelu medycznego i szpitali. Nie pominięto nawet ilości łóżek na oddziałach zakaźnych oraz respiratorów i tomografów komputerowych niezbędnych do diagnostyki i ratowania ludzkiego życia.

- reklama -

I wreszcie, eksperci funduszu porównali sanitarne uregulowania prawne wprowadzane przez konkretne państwa świata na czas walki z koronawirusem. Uwagi DKG nie uszły oczywiście kroki osłonowe podejmowane przez narodowe władze w celu osłony gospodarki po jej sanitarnym zamrożeniu.

I tak, na czele listy TOP-40 znalazły się: Izrael z 632 punktami, Niemcy (631) oraz Korea Południowa (628) i Australia (626). Polska zajmuje 33 miejsce z 569 punktami. Plasujemy się tuż za Malezją, a przed Irlandią.

Drugim biegunem jest ranking TOP-20 państw, które mają największe problemy z opanowaniem kryzysu. Jak można było oczekiwać na jego czele znalazły się: Włochy, USA i Wielka Brytania, zaś kolejne miejsca zajmują: Francja, Szwecja i Iran.

- reklama -

Fundusz Kapitałowy DKG powstał w 2014 r. Jest szeroko znany z inwestycji w biotechnologiczne startupy, sztuczny intelekt oraz Big Data.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bitwa o “stację Kremla”

Należący do amerykańskiego koncernu TVN "stacją Kremla"? Wystarczy prześledzić historię powstania stacji, daleką od bajeczki o zdolnych biznesmenach i...

Przeczytaj jeszcze to!