INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:58 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gowin już w głębokiej opozycji? Chce odwołać marszałek Witek

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Minął tydzień od dymisji, którą otrzymał Jarosław Gowin, a już możemy zobaczyć, jak daleko od obozu rządowego, jest ten polityk. W wywiadzie dla radia TOK FM, były wicepremier mówi o odwołaniu marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Czy możliwe będzie odwołanie marszałek Sejmu w parlamencie, w którym większość ma Prawo i Sprawiedliwość?

- reklama -

Czy odwołanie Elżbiety Witek jest możliwe, to pokaże sejmowa arytmetyka. Natomiast czy pani marszałek zasłużyła na dymisję, na ten temat będą obradować władze Porozumienia i wtedy zapadnie rekomendacja dla naszych posłów. Ja sam będę rekomendował głosowanie za wnioskiem — powiedział Jarosław Gowin.

Uważam, że pani marszałek Witek, z całym szacunkiem dla niej, zagubiła się, postąpiła w sposób nielicujący z godnością Marszałka Sejmu RP, tylko działacza partyjnego. Moim zdaniem co najmniej naruszyła dobry parlamentarny obyczaj, a obawiam się, że również prawo — dodał były już wicepremier.

Pytany o kształt obecnej koalicji Zjednoczonej Prawicy, odpowiedział, że ona już nie istnieje, a koalicję tworzy PiS, Solidarna Polska i „przystawki”.

- reklama -

Źródło: TOK FM

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy rosyjskiego polityka zeżrą polskie „dinozaury”?  

Andriej Kolesnik z obwodu kaliningradzkiego obejrzał film o dinozaurach i porównał Polskę do Parku Jurajskiego, a Polaków do psów....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx