INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:17 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zbigniew Ziobro ujawnił rolę UE w atakowaniu Polski!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na antenie „Poranka Siódma9” w bardzo ostrych słowach wypowiedział się o działaniach Unii Europejskiej wobec Polski. W ocenie polityka, ruchy Komisji Europejskiej mają znamiona wojny hybrydowej.

Z całą pewnością mamy do czynienia z procesem takiej swoistej, nie zawaham się użyć sformułowania, wojny hybrydowej ze strony Unii Europejskiej wymierzonej w polski system prawny i system demokratyczny de facto – mówił w Poranku „Siódma 9” minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- reklama -

Ziobro wskazuje, że reforma sądownictwa przygotowana przez jego resort, została zatrzymana w 2017 roku, ale być może lada moment nadejdzie odpowiedni czas na jej dokończenie:

To zatrzymanie przed czterema laty, było spowodowane po pierwsze wetem pana prezydenta Andrzeja Dudy wobec dwóch ustaw, czyli ustawy o KRS i ustawy o Sądzie Najwyższym przygotowanych w ministerstwie sprawiedliwości, a następnie decyzją premiera Morawieckiego o tym, że będzie prowadził negocjacje z Unią Europejską, które skutkowały koniecznością zablokowania dalszych zmian w sądownictwie, żeby nie wywoływać żadnych konfliktów z Unią Europejską – mówi Ziobro.

Minister sprawiedliwości zauważył, że Komisja Europejska mówi o tym, że „Niemcom wolno, państwu niemieckiemu wolno, ale wam Polacy nie wolno”.

- reklama -

Tak naprawdę chodzi o to, aby poza nawias polskiego państwa wyciągnąć całe sądownictwo (…)Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie i jeżeli ta reforma będzie przeprowadzona, to będzie to reforma daleko idąca, która niekoniecznie będzie cieszyć urzędników i eurokratów, którzy chcieliby ograniczyć polską suwerenność – mówił.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x