INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

17:33 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Ziobro wysłał list do Tuska! Przypomniał w nim niewygodne dla lidera PO fakty

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Minister sprawiedliwość i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, wysłał list do przewodniczącego PO Donalda Tuska, w którym przypomniał wyrok TK, który zapadł w czasach prezesury, prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Chciałbym wysłać panu Donaldowi Tuskowi taki krótki list do Brukseli, do miejsca jego pracy, w którym przypomnę mu, odwołując się do konkretnych dokumentów, kserokopii stanowisk zajmowanych przed liderów PO w Sejmie, np. 26 lipca 2010 roku, to jest kserokopia dokumentu stanowiska sędzi Rzeczypospolitej Polskiej podpisanego przez pana nie Marka Kuchcińskiego, tylko Grzegorza Schetynę. Grzegorz Schetyna był wówczas marszałkiem Sejmu z namaszczenia pana Donalda Tuska jako lidera PO – mówił na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Otóż w tym stanowisku pan Grzegorz Schetyna w imieniu większości rządowej odnosił się do sporu, decyzji jaka miała być rozstrzygnięta przed TK, na czele którego stał nie kto inny jak pan prezes Rzepliński jeśli mnie pamięć nie myli. Profesor Rzepliński, bliski współpracownik, przyjaciel PO – mówił Ziobro.

W tym stanowisku w imieniu większości PO-PSL pan Grzegorz Schetyna między innymi napisał, cytuję: Sejm podziela prezentowany w piśmiennictwie pogląd, że nie istnieje inny sposób pogodzenia jednoznacznej tezy TK wyrażonej w cytowanej sprawie o sygnaturze K 18/04 o najwyższej mocy tezy o najwyższej mocy konstytucji w systemie obowiązującego prawa z zasadą pierwszeństwa prawa unijnego. Nie istnieje inny sposób pogodzenia tezy o najwyższej mocy konstytucji w systemie obowiązującego prawa z zasadą pierwszeństwa prawa unijnego, niż przyjęcie, że zasada ta uwzględnia istniejące granice kompetencji Unii Europejskiej, a ostateczną decyzję o tym czy te granice zostały przekroczone, pozostawia Trybunałowi Konstytucyjnego – mówił Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.

Źródło: 300polityka.pl

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Polak
09.10.2021 05:55

Pismo wyslane do D.Tuska do D.Tuska czyli do zdrajcy narodu polskiego jest prawdziwy .Tusk to Lukaszenko . Musi go spoykac od narodu sprawiedliwosc juz 2021.10.10 !

Polak Jestem sprawiedliwoscja
09.10.2021 06:08

D. Tusk to zdrajca narodu polskiego .MUSI go 2010.10.10 w Warszawie spodkac sprawiedliwosc .

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ociepa ogłasza: Zakończyliśmy negocjacje i będziemy czwartym koalicjantem

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, który po opuszczeniu Porozumienia Jarosława Gowina założył współpracujące z PiS stowarzyszenie odNowa, powiedział w...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x