INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:38 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Ursula von der Leyen atakuje Polskę! „Prawo UE ma pierwszeństwo przed prawem krajowym”

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stwierdziła, że prawo unijne jest i będzie ponad prawem krajowym, na co zgodziły się wszystkie kraje członkowskie UE. Szefowa KE dodała, że jest zaniepokojona wyrokiem polskiego TK.

Prawo UE ma pierwszeństwo przed prawem krajowym, w tym przed przepisami konstytucyjnymi. Na to zgodziły się wszystkie państwa członkowskie UE jako członkowie Unii Europejskiej – oświadczyła Ursula von der Leyen.

Jestem głęboko zaniepokojona orzeczeniem polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Poleciłam służbom KE dogłębną i szybką analizę, na tej podstawie zdecydujemy o kolejnych krokach – poinformowała w oświadczeniu von der Leyen.

Rzecznik KE Eric Mamer powiedział, że Polskę mogą niebawem czekać konsekwencje. Bruksela może zdecydować o rozpoczęciu procedury o naruszenie unijnego prawa, tak jak to zrobiła po orzeczeniu niemieckiego TK. Dodatkowo wciąż mogą zostać wstrzymane do wypłaty środki z KOP.

Źródło: RMF FM

6 KOMENTARZE

6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
09.10.2021 10:20

A kiedy to Polska zgodziła się na to, aby prawo Unii Europejskiej było nad polską Konstytucją? Jeśli się zgodziła, to kiedy i kto z Polski wyraził na to zgodę? Oto jest pytanie, które czeka na odpowiedź. Te wszystkie działania bolszewików unijnych mają jeden cel – aby rzucić Polskę na kolana. Jeśli Polska się ugnie, to całe wieki walki Polski o jej obronę niepodległości pójdą na marne i będzie hańbą dla całego bohaterskiego narodu.

Zygmuś
09.10.2021 10:49

Wszystko według polityki Gleichschaltung – ein Volk, ein Reich, ein Führer – Sieg Heil!

PANISKO przywykłe do wszelkich luksusów oprócz WC
09.10.2021 10:34

Moim zdaniem warto zapytać nie tyle, czy Polska się ugnie, tylko czy PiS z Kaczyńskim, Dudą i Morawieckim Polskę zdradzą. Podpisanie traktatu lizbońskiego czy zielonego ładu to była zdrada polskiej tożsamości i gospodarczej niepodległości.

grom52
09.10.2021 18:32

Śniło ci się lewacki przekręcie.

grom52
11.10.2021 08:00

Zróbmy akcję zaklejania unijnych gwiazdek na naszych tablicach rejestracyjnych białą i czerwoną taśmą elektr. Zademonstrujmy nasze przywiązanie do Ojczyzny i nasz olewacki stosunek do euroburdelu.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

6
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x