Ludzie mówią dość! Mieszkańcy Nowego Tomyśla skrzykują się na grupowe zakupy bez maseczek

0
3026
Fot. Freepik

Pandemia koronawirusa wywołuje u ludzi bunt, a bunt powoduje, że przychodzą nam do głowy szalone pomysły. Oto jeden z nich. Grupa mieszkańców Nowego Tomyśla umawia się na grupowe zakupy bez maseczek.

W serwisie Facebook powstała grupa “Świadomi – Nowy Tomyśl i okolice”, której członkowie negują konieczność zasłaniania ust i nosa oraz istnienie pandemii koronawirusa.

W opisie grupy czytamy:

Grupa ma na celu zgromadzenie ludzi Świadomych w naszej okolicy. Będziemy tu udostępniać ważne wiadomości i pomagać sobie nawzajem – informują administratorzy grupy.

Wszystko wygląda bardzo fajnie i ciekawie, bowiem właśnie dzięki takim grupom, można łatwo i sprawnie wymieniać informację.

Jednak niedawno na grupie pojawił się taki oto post – propozycja:

Proponuję ustalić, kto byłby chętny na wyjazd 12.09.2020 do Warszawy na protest zakończyć plandemie? Proponuję stworzyć grupę tzw szturmowa na wspólne zakupy bez masek w Nowym Tomyslu-) Czy znajdę na naszej grupie gotowe osoby na takie akcje? Pozdrawiam przebudzonych -)” – poinformował internauta (pisownia oryginalna – przy. red.).

Oczywiście na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Szybko znaleźli się chętni do udziału w wydarzeniu.

Dodatkowo członkowie grupy chcą stworzyć listę sklepów w których nie obsługuje się klientów bez maseczek, aby później odwiedzać te miejsca.

O sprawie poinformował Głos Wielkopolski, który poprosił o opinię na temat pomysłów internautów m.in lekarzy, którzy są oburzeni pomysłem.

Źródło: Głos Wielkopolski

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze