Do początku listopada 2020 trwała obywatelska zbiórka pod projektem ustawy #StopLGBT. W poniedziałek, 9 listopada 2020 roku przedstawiciele obywatelskiego komitetu złożyli podpisane karty w Sejmie. Zebrano dwukrotnie więcej podpisów, niż wymaga tego prawo.
Artykuł 18. Konstytucji RP brzmi: “Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.”
Ubiegłoroczny monitoring obywatelski parad równości prowadzony przez wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina wykazał, że powyższy zapis Konstytucji nie jest realizowany w praktyce zgromadzeń publicznych.
Manifestacje dążące do obalenia instytucji małżeństwa i rodziny są nie tylko tolerowane, ale wręcz w szczególny sposób osłaniane i chronione przez instytucje państwa takie jak policja, czy prokuratura. Są one także narzędziem zwalczania religii katolickiej, normalnego porządku społecznego, okazją do profanacji symboli religijnych i narodowych.
Biorąc pod uwagę, że organizatorzy parad często korzystają z funduszy z zagranicy, nie można wykluczyć, że realizują interesy środowisk, którym zależy na destabilizacji sytuacji społecznej w naszej Ojczyźnie.
“Podjęta inicjatywa obywatelska ma na celu realizację konstytucyjnej zasady ochrony rodziny na ulicach polskich miast. Obserwujemy, że wiele osób narzeka na to, że radykalna lewica posuwa się coraz dalej.
My nie poprzestajemy na narzekaniu, ale aktywnie działamy, aby ukrócić homopropagandę. Chcemy Polski wolnej od ideologii LGBT.” – mówił Krzysztof Kasprzak, pełnomocnik inicjatywy.
W zbiórkę podpisów angażowało się tysiące wolontariuszy, a całość koordynowała Fundacja Życie i Rodzina. Marszałek Sejmu ma teraz 3 miesiące na skierowanie projektu do I czytania.
Na stronie www.LGBTstop.pl można znaleźć wszelkie potrzebne informacje, projekt ustawy oraz uzasadnienie.
Źródło: Materiał Prasowy